Egipt z Pucharem Narodów Afryki 2010

Pogranicza

Pi³karze Egiptu pokonali w Luandzie Ghanê 1:0 (0:0) w fina³owym meczu Pucharu Narodów Afryki, który zakoñczy³ siê w Angoli. Egipcjanie triumfowali w tej imprezie po raz trzeci z rzêdu i siódmy w historii.

Trzecie miejsce w turnieju zajê³a Nigeria, która w sobotê wygra³a z Algieri± 1:0.

W decyduj±cym meczu spotka³y siê dru¿yny, które do tej pory spisywa³y siê znakomicie w obronie. Nic wiêc dziwnego, ¿e do 85. minuty na boisko dzia³o siê niewiele. Pi³karzom Ghany nie pomog³a nawet aktywna gra Asamoaha Gyana, zdobywcy trzech (z czterech) goli dla reprezentacji jego kraju w tegorocznym PNA.

Jedyna bramka pad³a piêæ minut przed koñcem, po wzorcowej akcji Egipcjan. Wystarczy³y dwa szybkie podania, dziêki którym wprowadzony nied³ugo wcze¶niej na boisko Mohamed Nagui "Gedo" wbieg³ w pole karne i strzeli³ efektownie z oko³o dziesiêciu metrów.

Gedo zosta³ równie¿ królem strzelców turnieju. W sumie zdoby³ piêæ goli, co jest imponuj±cym wyczynem jak na rezerwowego zawodnika.

Siódmy triumf Egiptu to absolutny rekord PNA. Poprzednio "Faraonowie", których zabraknie w tegorocznych fina³ach mistrzostw ¶wiata w RPA, zwyciê¿ali w latach: 1957, 1959, 1986, 1998, 2006 i 2008.

Ghana - Egipt 0:1 (0:0)
Bramka: Mohamed Nagui "Gedo" 85.

Sêdziowa³: Koman Coulibaly (Mali).

Ghana: Richard Kingson - Lee Addy, Samuel Inkoom, Hans Sarpei, Isaac Vorsah - Emmanuel Agyemang-Badu, Dede Ayew, Opoku Agyemang (89-Eric Addo), Kwadwo Asamoah, Anthony Annan - Asamoah Gyan (88-Dominic Adiyiah).

Egipt: Essam Al Hadari - Ahmed Al Muhammadi, Hani Said, Wael Gomaa, Sayed Moawad (57-Mohamed Abdelshafi) - Ahmed Fathi (89-Moatasem Salem), Hosni Abd Rabou, Ahmed Hassan, Hossam Ghali - Mohamed Zidan, Emad Motaeb (70-Mohamed Nagui "Gedo").

wp.pl

No egipcjanie jak widaæ zdolni s±....
Jeden chyba z najbardziej rozwiniêtych krajów Afryki, jak widaæ sportowo równie¿.

Jednak jak dobrze mi siê wydaje,to awansu na najbli¿sze Mistrzostwa ¦wiata nie wywalczyli i ¿adnej znacz±cej roli nie odegrali w strefie afrykañskiej......ale na Mistrzostwach Afryki króluj±......zdolni s±,naprawdê!!!