Pokrycie tarczy, jak usun±æ 

Pogranicza

Koledzy mam pytanie na które sam nie potrafiê odpowiedzieæ, wzi±³em sobie na tapetê wykonanie nowej raczy ,za bazê pos³u¿y³a tarcza do molni, zmniejszy³em jej wymiary do po¿±danych, ale nie mogê sobie poradziæ z usuniêciem starej pow³oki jak± by³a ona pokryta. Z czê¶ci tarczy pow³okê usun±³em mechanicznie ale nie mogê sobie poradziæ z pow³ok± na tarczce sekundnika, stosowa³em ju¿ ro¿ne zmywacze, nitro, aceton, benzyna ekstrakcyjna i nic, mo¿e kto¶ ma jaki¶ pomys³.Nie jestem pewien czy ta pow³oka nie by³a nak³adana w jaki¶ inny sposób ni¿ tradycyjne malowanie.A przez mechaniczn± obróbkê tarczki nie chcê uszkodziæ rowków na tarczce.






Nie dawno mia³em ten sam problem chcia³em usun±æ bia³± farbê z tarczy , ¿aden z domowych rozpuszczalników nie da³ rady - aceton trochê jakby zmiêkczy³ pow³okê , ale i tak skoñczy³o sie na mechanicznym usuwaniu skrobakiem , tak by nie uszkodziæ indeksów. Efekt by³ taki ¿e wysz³a porysowania faktura tarczy.

Czyli nic tak naprwade nie osi±gne³em , oprócz porysowania powierzchni tarczy
Na to taka odpowied¼ mnie nie satysfakcjonuje , "¿±dam" jakiego¶ skutecznego sposobu.
Sprawdza³e¶ czy spirytus nie rozpuszcza? Znaczy sie czysty etylowy


Sprawdza³, ale wewnêtrznie

A my¶la³em ¿eby to mechanicznie drumelem jakim¶ zeszlifowaæ i wypolerowaæ potem? Je¶li okleisz tarczê, to powinno siê udaæ bez wiêkszych szkód.
Spirytus te¿ tego nie rusza, a mechanicznie nie chcê na razie robiæ, tarczka ma takie ma³e rowki (kó³eczka) i nie chcê tego uszkodziæ.
Jest jeszcze rozpuszczalnik do farb chlorokauczukowych.Ten do nitro to przy nim oran¿ada.
Tego jeszcze nie próbowa³em, zanabêdê dzisiaj i zobaczymy.
je¿eli to jaka¶ pow³oka chemiczna, to spróbuj potraktowaæ j± wysok± temperatur± np. poprzez wypieczenie w piekarniku powa¿nie - jest szansa, ¿e siê z³uszczy
Dobrze pieczenie w piekarniku te¿ jej zafundujê
Do³ó¿ jeszcze saunê i masa¿e
Masa¿e oczywi¶cie Chiñskie
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl