4Rady Szczê¶liwego Zwi±zku!!!:) 

Pogranicza

Tak naprawdê ka¿dy pragnie doskona³ego zwi±zku. I choæ takie nie istniej±, trzymaj±c siê kilku zasad, mo¿esz stworzyæ szczê¶liw± relacjê z partnerk±.

1.Pozb±d¼ siê kompleksów, bêdziesz szczê¶liwy/szczê¶liwa.
Pierwsz± i chyba najistotniejsz± kwesti± o jak± musisz zadbaæ, i to jeszcze przed stworzeniem zwi±zku, jest samoakceptacja i ¶ci¶le siê z ni± wi±¿±ca wysoka samoocena. Jak twierdzi, cytowana przez "Dziennik" psychoterapeutka, Paula Hall "to, jak traktujemy w³asn± osobê, jest odzwierciedleniem tego, jak w przysz³o¶ci bêdziemy podchodziæ do swojego partnera". Je¶li wejdziesz w zwi±zek z w³asnymi, nieprzepracowanymi wcze¶niej kompleksami, twoja relacja z blisk± osob± nie bêdzie nale¿eæ do udanych. Niedowarto¶ciowanie rujnuje partnerski uk³ad i czêsto prowadzi do, na przyk³ad, nieuzasadnionej niczym zazdro¶ci.

2.Rozmowa d¼wigni± zwi±zku.
Bardzo wa¿na jest rozmowa. Jej brak mo¿e powodowaæ niedomówienia. Nie ma od nich nic gorszego. Czy to w ³ó¿ku, czy te¿ przy wspólnym ¶niadaniu powinni¶cie zwerbalizowaæ swoje obawy, lêki i wszystkie pragnienia. "Nikt z nas nie domy¶li siê co siedzi w g³owie drugiej osoby. Je¶li wiêc chcesz wiedzieæ co czuje twoja partnerka, zamiast sprawdzaæ jej komputer, lepiej zacznij rozmowê mówi±c o swoich emocjach.

3.Co nas nie zabije, to nas wzmocni.
K³ótnie zdarzaj± siê nawet w najlepszych zawi±zkach. Pewnie nie brakuje ich te¿ w twoim, bowiem s± sta³± i nieuniknion± jego sk³adow±. Twoim podstawowym zadaniem jest wiêc siê do nich przyzwyczaiæ. Im prêdzej zdasz sobie z tego sprawê, tym szybciej i ³agodniej bêdziesz przechodziæ wasze ma³e kryzysy. Wystarczy, ¿e do k³ótni podejdziesz, jak do sytuacji bez której wasze uczucie nie mia³oby szans na dalszy rozwój. Zdaniem Hall - trzeba tylko wiedzieæ jak siê k³óciæ. Na pewno trzeba pilnowaæ swoich emocji. Nie mo¿na te¿ daæ siê ponie¶æ irracjonalnym wyrzutom, nie wolno "zafiksowaæ" siê na powtarzaniu w kó³ko tych samych pretensji. Dobra k³ótnia to zdrowa wymiana argumentów, z szacunkiem i miejscem na wys³uchanie racji rozmówcy.

4.D jak dotyk.
Zakochani maj± nieustann± potrzebê fizycznej blisko¶ci, z czasem dotyku jest coraz mniej. A szkoda, bo nic innego nie wyzwala w mózgu tylu endorfin, odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie - przekonuje specjalistka. Codzienne przytulanie zwiêksza pewno¶æ siebie i sprawia, ¿e lepiej radzimy sobie ze stresem, co przek³ada siê na nasz± skuteczno¶æ zawodow±. Zatem ¿aden zdrowy zwi±zek nie obêdzie siê bez tego czu³ego gestu. Nie nale¿y go jednak sprowadzaæ wy³±cznie do seksu. Dotyk powinien towarzyszyæ twojej codzienno¶ci.



Co¶ w tym jest ale to nie wszystko
Co¶ w tym jest ale to nie wszystko

Rozumiem Marcin,¿e chcesz dodaæ od siebie dalsz± czê¶æ???!!!
Z pierwszymi trzema punktami nie mam problemu, a z czwartym...?? Nie trzeba mieæ partnera, by spe³niæ ten punkt, wystarczy mieszkaæ w du¿ym mie¶cie i poruszaæ siê komunikacj± miejsk± w godzinach szczytu:P z czasem bêdzie siê mia³o do¶æ 4 punktu - to oczywi¶cie ¿art


El_Maniana, ale ¿e¶ teraz pojecha³...
Lubisz sie ocieraæ w autobusach ?
Lubisz sie ocieraæ w autobusach ?

I nie tylko w MZK tak jest!!!

Nie trzeba mieæ partnera, by spe³niæ ten punkt, wystarczy mieszkaæ w du¿ym mie¶cie i poruszaæ siê komunikacj± miejsk± w godzinach szczytu:P z czasem bêdzie siê mia³o do¶æ 4 punktu

Mówisz,¿e mo¿e mieæ to tak du¿e znaczenie???!!!
DJ Vigo, w³asnie nie lubiê, ale niestety mam to przykre do¶wiadczenie, dlatego teraz wolê woziæ siê autami, bo nadal mam do¶æ tego dotyku
Mówisz,¿e mo¿e mieæ to tak du¿e znaczenie???!!!
To je¼dzij sobie komunikacj± miejsk± w upalne dni w godzinach szczytu to na prawdê bêdziesz mia³ do¶æ dotyku
ale niestety mam to przykre do¶wiadczenie

Jednak co za du¿o,to niezdrowo!!!
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl