Kamila Skolimowska nie ¿yje 

Pogranicza



Mistrzyni olimpijska z Sydney w rzucie m³otem, Kamila Skolimowska nie ¿yje. Taka informacja dotar³a wieczorem ze zgrupowania w Portugalii, gdzie przebywaj± nasi lekkoatleci.
Lekkoatletka zas³ab³a podczas treningu. Wcze¶niej skar¿y³a siê na z³e samopoczucie. Mimo reanimacji i transportu do szpitala nie uda³o siê jej uratowaæ.

Kamila Skolimowska urodzi³a siê w 1982 roku w Warszawie. By³a córk± znanego ciê¿arowca Roberta Skolimowskiego, olimpijczyka z Moskwy z 1980 roku. Jej najwiêkszy sukces to olimpijskie z³oto w 2000 roku. By³a medalistk± mistrzostw Europy seniorów i mistrzyni± ¶wiata i europy juniorów.

W listopadzie ubieg³ego roku skoñczy³a 26 lat.


O,ja ciê sunê!!! Nie mogê normalnie uwierzyæ!!! [*]
o ja pier..... nie moge uwierzyc [*]
S³ysza³em rano w TV - przykre info


... ona mia³a tylko 26 lat....
a lekarze podejrzewaj± zator p³uc lub zawa³ serca.... makabra jaka¶...

takie rzeczy nie powinny siê dziaæ....

[*]
O kurcze..Pamiêtam j± bardzo dobrze
Smutne..
Gdzie s± medycy w kadrze?
Gdzie s± medycy w kadrze?

Nio w³a¶nie!!! [*]
Jest... tzn by³a... o 3 miesi±ce m³odsza ode mnie... co to siê dzieje na ¶wiecie, ¿e tak m³oda i wysportowana osoba umiera... [*]
Przyczyn± ¶mierci Kamili Skolimowskiej by³ zator têtnicy p³ucnej - poinformowali oficjalnie Polski Zwi±zek Lekkiej Atletyki oraz rodzina.

Robert Skolimowski, ojciec Kamili Skolimowskiej i przewodnicz±cy Komisji Lekarskiej Polskiego Zwi±zku Lekkiej Atletyki Marek Prorok podali w pi±tek wieczorem, ¿e po otrzymaniu wstêpnych wyników autopsji, przyczyn± ¶mierci mistrzyni olimpijskiej by³ zator têtnicy p³ucnej. [*]

Szczegó³owe wyniki bêd± znane w przysz³ym tygodniu.

Wiadomo natomiast, ¿e trumna z cia³em mistrzyni olimpijskiej Kamili Skolimowskiej, która zmar³a w ¶rodê w Portugalii, przetransportowana bêdzie do Warszawy w poniedzia³ek - dowiedzia³a siê PAP od rodziny z³otej medalistki w rzucie m³otem z Sydney. [*]

To jest makabra i tyle przykre ¿e taka m³oda i utytu³owana zawodniczka umar³a ;( tak jak inni nie mog³am w to uwierzyæ ...
Niech spoczywa w pokoju [*]
Strasznie szkoda dziewczyny, zawsze u¶miechniêta i jeszcze ten m³ody wiek
A sportowcom brakuje prywatnego lekarza reprezentacji,którego nie ma od lat!!! Badania wszystkich sportowców dwa razy w roku???!!! Po prostu masakra!!! Powinna siê za to wzi±¶æ prokuratura!!!
Sportowa Polska po¿egna³a w czwartek Kamilê Skolimowsk±. Urna z prochami mistrzyni olimpijskiej w rzucie m³otem z Sydney, odprowadzona przez setki osób, spoczê³a w Alei Zas³u¿onych na pow±zkowskim Cmentarzu Wojskowym w Warszawie.

Szymon Zió³kowski, który tak jak i Skolimowska, zdoby³ w 2000 roku w Sydney z³oty medal, zapewni³, ¿e "Kamila pojedzie z nami na nastêpne zgrupowanie. To w Portugalii nie by³o jej ostatnim. Zabierzemy j± w naszych sercach".

Uroczysto¶ci pogrzebowe rozpoczê³y siê w wype³nionej po brzegi Katedrze Polowej Wojska Polskiego na Starym Mie¶cie. Do ko¶cio³a licznie przybyli m.in. przedstawiciele policji, by po¿egnaæ sw± kole¿ankê. Mszy ¶wiêtej koncelebrowanej przez kilku ksiê¿y, m.in. kapelana polskiego sportu Edwarda Plenia, przewodniczy³ biskup gen. dyw. Tadeusz P³oski, który przypomnia³ sportow± drogê zmar³ej do olimpijskiego medalu, a potem do nastêpnych sukcesów.

W homilii biskup wspomnia³, ¿e sport jest fenomenem, ¿e jest w nim co¶ zdumiewaj±cego, i¿ potrafi wyzwoliæ u ludzi ogromne emocje. Raz s± to ³zy rado¶ci po zwyciêstwie, raz ³zy rozpaczy po pora¿ce, ale "Kamila dostarczy³a nam znacznie wiêcej rado¶ci ni¿ smutku".

Biskup P³oski podkre¶li³, ¿e Skolimowska, wychowana w sportowej rodzinie (ojciec podnosi³ ciê¿ary, matka rzuca³a dyskiem) by³a nie tylko wielkim sportowcem, ale i osob±, o wielkim sercu, zawsze chêtn± do pomocy tym wszystkim, którzy jej potrzebowali. St±d te¿ piêæ lat temu zdecydowa³a siê na pracê w policji.

- My te¿ mamy sobie nawzajem pomagaæ w tym, aby¶my dotarli do mety, o której mówi³ ¦w. Pawe³, i jak on mogli zawo³aæ: W dobrych zawodach uczestniczy³em, bieg ukoñczy³em, wiarê zachowa³em, metê osi±gn±³em - zachêca³ biskup.

Minister sportu i turystyki Miros³aw Drzewiecki wyrazi³ ¿al, ¿e "gwiazda Kamili ju¿ nie zab³y¶nie" i nawi±za³ do niedawnej z ni± rozmowy o planach. "Mówi³a, ¿e jeszcze powalczy i ¶wiat o niej us³yszy. Niestety, ju¿ nie zd±¿y... Wraz z ni± odesz³y nasze marzenia ... Mo¿e Bóg wybra³ najlepszy moment, ale mo¿e siê pomyli³ i wezwa³ j± za wcze¶nie?"

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski s³owami poety "pe³no nas, a jakoby nikogo nie by³o" odniós³ siê do "niesamowitego podobieñstwa" - jak okre¶li³ - sprzed pó³ wieku, kiedy to Jan Kochanowski ¿egna³ córeczkê Urszulkê. "Ale widocznie taka by³a wola Boga. Dzi¶ ca³a sportowa Polska, ca³a rodzina olimpijska pogr±¿ona jest w ¿a³obie".

Ju¿ na ponad godzinê przed nabo¿eñstwem Katedra Polowa Wojska Polskiego wype³ni³a siê po brzegi osobami ¶wiata sportu, a tak¿e rzesz± sympatyków lekkiej atletyki, znajomych - tych bliskich i dalszych - Kamili Skolimowskiej. Przyjechali "zwykli" kibice z ró¿nych stron kraju, pracownicy o¶rodka w Spale, gdzie czêsto mistrzyni trenowa³a, a tak¿e policjantki i policjanci, nie tylko z Warszawy.

Mimo ch³odu i m¿awki, wiele osób sta³o na zewn±trz zape³nionego ko¶cio³a, a potem wyruszy³o w kondukcie pogrzebowym na Cmentarz Wojskowy. Na olimpijskiej fladze ustawiona zosta³a urna z prochami Kamili Skolimowskiej. Pochyli³y siê nad ni± sztandary Komendy Sto³ecznej Policji, PKOl, PZLA, Polskiego Zwi±zku Podnoszenia Ciê¿arów, jak równie¿ klubów, w barwach których startowa³a (Legia, Warszawianka, Skra, Gwardia).

Honorowy prezes PZLA Irena Szewiñska podkre¶li³a, ¿e "Kamila by³a znakomitym sportowcem, a jednocze¶nie wspania³± dziewczyn±, ¿yczliw±, chêtn± do pomocy. I tak± zachowam j± na zawsze w moim sercu".

Z kolei Szymon Zió³kowski powiedzia³, ¿e Kamila by³a dla niego "m³odsz± sportow± siostr±", z któr± spêdza³ na obozach po blisko trzysta dni w roku.

Urnê z prochami mistrzyni olimpijskiej z³o¿ono do grobu przy d¼wiêkach granego na tr±bce utworu "Cisza" i salwie policyjnej Kompanii Honorowej. Grób pokry³y dziesi±tki wieñców, w tym tak¿e od prezydenta RP Lecha Kaczyñskiego, który wcze¶niej przyzna³ Skolimowskiej po¶miertnie Krzy¿ Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. W imieniu prezydenta odznaczenie przekaza³ rodzinie Marek Surmacz.

"Na ka¿dym miejscu i o ka¿dej dobie, gdziem z Tob± p³aka³, gdziem siê z Tob± bawi³, wszêdzie i zawsze bêdê ja przy Tobie, bom wszêdzie cz±stkê duszy mej zostawi³ (Adam Mickiewicz). Wszystkim przyjacio³om i nieznanym nam osobi¶cie ludziom dobrego serca, którzy w chwilach dla nas najtrudniejszych okazali nam wspó³czucie i wsparcie sk³adamy serdeczne podziêkowanie i Bóg zap³aæ" - przekaza³a rodzina Skolimowskich.

26-letnia mistrzyni olimpijska zmar³a 18 lutego podczas zgrupowania kadry w Portugalii. Wed³ug wstêpnych wyników autopsji przyczyn± ¶mierci by³ zator têtnicy p³ucnej. [*]

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl