Pogranicza



Kt z nas nie lubi misia..?

Nie widz.

A skoro wszyscy lubimy misie, to myl, e z radoci powitacie tworzony przeze mnie wanie "misiowy temacik"

Wikszo z nas ma na swoich komputerach przynajmniej jedno zdjcie misia; s wrd nas tacy, ktrzy maj ich... megabajty! Midzy innymi i ja nale do tych osb, a w tajemnicy Wam powiem, e nasz Admin jest chyba najwikszym Misio-fanem, jakiego znam

Pomylaam sobie, e fajnie byoby stworzy taki kcik, w ktrym czasem przeczytamy co o misiach - tych ywych, i tych bajkowych, w ktrym bdziemy mogli wklei mieszne zdjcia, grafiki, zabawki, pluszaki, ciekawe artykuy, zabawne historie, Kubusiowe powiedzonka, ksiki... wszystko, co jest "misiowe"



Co mnie zainspirowao? Ot kilka dni temu trafiam na nieszcznika, ktry siedzia sobie brudny w pewnym komisie i czeka na swojego nowego waciciela. Spodoba mi si od razu! Musia by mj! I tak po powrocie do domu, wykpaam mika, wysuszyam, uczesaam potargane woski i... jest! Przedstawiam Wam najnowszego mojego Przyjaciela: Mi z szaliczkiem



Zauwayam na jego apce metk z napisem, ktry nic mi nie mwi - "Barbara Bukowski Design" i postanowiam sprawdzi, "co to".
I tak oto trafiam na t stronk , z ktrej dowiedziaam si wielu ciekawostek - o nich poniej.




Z inicjatywy Barbary Bukowskiej i Marka Wolff-Zdzienickiego w lipcu 2003 roku, w Krakowie przy ul. Siennej 1, powstaa Galeria Bukowski - pierwsze krlestwo misiw w Polsce. Na przestrzeni 35 m2 w starych drewnianych kredensach, dzieach i skrzyniach siedz tysice misiw. Zawsze znale tam mona przyjaciela, a w jego wyborze pomog prawdziwi entuzjaci misiw. W galerii dostpnych jest ponad 400 rnych modeli.



W listopadzie 2004 roku Galeria Bukowski Sp. z o.o. otrzymaa tytu Zotego Sponsora jubileuszu 45-lecia dziaalnoci artystycznej Zespou Pieni i Taca UJ "Sowianki'. W listopadzie i grudniu 2004 r. Galeria Bukowski zorganizowaa akcj promocyjn misiw i ich przyjaci z kolekcji Barbary Bukowskiej. Misie przypyny ze Szwecji na kutrze rybackim i zacumoway go w Centrum Handlowym M1 w Krakowie.

Historia powstania pierwszego misia

Pod koniec XIX wieku w Niemczech produkowane byy mikkie zabawki przypominajce niedwiedzie na czterech apach. Niemcy w tych czasach byy siedzib wiodcych producentw zabawek. Do ich produkcji uywano moheru - nowego materiau, ktry wygldem przypomina prawdziwe futro.

W 1901r. Theodore Roosevelt (pseudonim "Teddy") zosta prezydentem Stanw Zjednoczonych Ameryki Pn. W listopadzie 1902r. podczas wyprawy myliwskiej w Stanie Mississippi zrezygnowa z zastrzelenia niedwiedzia - jak pewne historie dodaj, ze wzgldu na fakt, i niedwiedzica miaa mae.

Niedugo pniej, 16 listopada 1902r. Clifford K. Berryman opublikowa kreskwk w Washington Post o polowaniu Roosevelta. W nastpstwie tej publikacji rosyjski emigrant - Morris Michtom, wystawi w swoim sklepie w Nowym Jorku pluszowego niedwiadka, zrobionego przez jego on Rose, z etykietk "Teddy's Bear".



W czasie, gdy w USA karier zaczy robi pluszowe zabawki w ksztacie niedwiedzi, w Niemczech, zaoona przez Margarete Steiff firma rozpocza produkcj pluszowych zabawek "misio - lalek" z tzw. stawami.

Margarete Steiff urodzia si w 1847r. w Giengen w poudniowych Niemczech. W wyniku przebytej w dziecistwie choroby polio poruszaa si na wzku inwalidzkim. W 1877r zaoya ona firm wysykow produkujc wypchane zabawki przypominajce zwierzta, ktra po przyczeniu si brata Fritz'a przyja nazw Felt Toy Company (1893r.).

Margarete Steiff sama tworzya wzory uywajc aksamitu i prawdziwego futra zwierzcego, wypeniajc je przy uyciu drewna i weny. W 1897r. zatrudniaa ju czterdziestu pracownikw.

Richard Steiff, bratanek Margarete, doczy do rodzinnego biznesu w 1897 roku, po tym jak ukoczy Akademi Sztuki w Sztutgarcie. Specjalizowa si we wzornictwie mikkich zabawek, wykorzystujc w pracy rysunki, wykonane wczeniej w stuttgarckim zoo oraz cyrku Hagenbeck.



Zaprojektowany przez Richarda unikalny mi ze stawami (Br 55 PB) zwrci uwag Hermanna Berga z firmy George Borgfeldt & Company z Nowego Jorku, ktry na targach w Lipsku w marcu 1903 roku zamwi 3000 sztuk misiw firmy Steiff. W nastpnym roku Margarete Steiff i Richard Steiff odznaczeni zostali zotymi medalami na wiatowych targach w ST. Louis, Missouri w USA, a firma uzyskaa nagrod Grand Prix.

Richard Steiff opatentowa wzr misia ze skrtnymi stawami 12 lutego 1905r. Znakiem firmowym tej najbardziej renomowanej firmy produkujcej misie jest metalowy guzik w lewym uchu misia.

Historia Projektantki - Barbary Bukowskiej



Barbara Bukowska urodzia si w Dbicy. Dziecistwo spdzia w Stalowej Woli i Dbicy, gdzie ukoczya szko redni. Od 1969 roku mieszkaa w Krakowie, gdzie studiowaa psychologi na Uniwersytecie Jagielloskim. W trakcie studiw bya czoow tancerk Zespou Pieni i Taca UJ "Sowianki". Po studiach bya aktork Teatru STU a nastpnie artystk Kabaretu "Piwnica pod Baranami". W 1979 roku wyjechaa do Szwecji, gdzie pracowaa m. in. jako instruktor taca jazzowego, choreograf i reyser przy pokazach mody. W 1990 roku zaja si projektowaniem misiw, zakadajc wraz z mem Januszem firm "Barbara Bukowski Design".



Misie z firmy Barbara Bukowski Design

Misie i ich przyjaciele z kolekcji Barbara Bukowski Design s wykonane rcznie z najlepszych materiaw. Zastosowane materiay s sztuczne, ze wzgldu na to, by nie uczulay (anty-alergiczne) i nie traciy szybko swoich waciwoci. Zwierztka maj tzw. safety eyes, czyli bezpieczne oczka, a w serii "baby collection" oczka s wyszywane. Plastikowe kuleczki, ktre znajduj si wewntrz, s dodatkowo zabezpieczone w siateczce, co daje gwarancj bezpieczestwa dla dziecka w przypadku uszkodzenia misia. Wszystkie zabawki mona "wykpa" (30C), by zawsze byy czyste, mie w dotyku i gotowe do zabawy.

Pamitaj, e kade zwierztko z naszej kolekcji - niezalenie od grupy, do ktrej si zalicza - uwielbia si przytula i wymaga opieki. Dlatego do kadego z nich jest doczona karteczka, na ktrej znajdziesz nie tylko jego imi, ale rwnie krtk instrukcj jak si opiekowa i dba o Twojego nowego PRZYJACIELA?




Biegajc po stronce nie mogam nie zagldn rwnie do sklepiku, a w nim... mj mi z szaliczkiem o imieniu Bartomiej!



No i powiedzcie sami - czy to nie byo przeznaczenie..?



A teraz, cho to jeszcze nie noc, aaa...



... do jutra



a w tajemnicy Wam powiem, e nasz Admin jest chyba najwikszym Misio-fanem, jakiego znam

Zaiste Prawda to
A temat jest po prostu misiowisty

ajjj... przypomniao mi si, e w ubiegym roku w Berlinie trafiam na "misiow ulic" na Nikolaiviertel


















oj super Mysiowo -pysiowy temacik - i teraz bym nie miaa problemu gdzie misia z kartofelka wstawi


hehe - misiowy temat
no to jedziemy dalej...

Czy to jutro, czy to dzi,
Wszystkim jest potrzebny mi!

Halina Bechlerowa - Otwrz okienko

Misie - bohaterowie bajek i bani

"Nie obejdzie si bez misia" - tak pisaa w swoim wierszu Maria Czerkawska. Dlatego trudno wyobrazi sobie, eby pominito misie w ksikach. Sympatyczne niedwiadki wystpuj w wielu bajkach i baniach. S tam najlepszymi przyjacimi dzieci, mona z nimi porozmawia, przeywaj ciekawe przygody i bywaj najczciej... pluszowe.

A jak to z tym pluszowym misiem byo?

Historia pluszowego misia zaczyna si w 1902 roku, kiedy to wczesny prezydent Stanw Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, bdc na polowaniu, sprzeciwi si zabiciu modego niedwiadka. wiadkiem tego wydarzenia by Clifford Berryman, ktry uwieczni t histori na rysunku.



Rysunek ukaza si w waszyngtoskiej gazecie, gdzie ujrza go Morris Michton, waciciel sklepu z zabawkami. Michton wpad na pomys, aby wykona kilka zabawek przedstawiajcych misia i zobaczy, jak si bd sprzedaway. Jak mona si domyla, pluszowe misie sprzedaway si znakomicie. Producent zwrci si z prob do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak si je nazywa do tej pory. I od stu laty misie towarzysz dzieciom na caym wiecie, dodaj im otuchy, pocieszaj, agodz lk przed samotnoci.

Nie dziwi zatem fakt, e pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekay si swojego midzynarodowego wita - wiatowego Dnia Pluszowego Misia. Jest obchodzony od 2002 roku i przypada na dzie 25 listopada.

Misie, miki, misiaczki znane i lubiane

"Dzieci lubi misie, misie lubi dzieci.."



Na dobranoc - dobry wieczr,
mi pluszowy piewa Wam.
Mwi o mnie Mi Uszatek,
bo klapnite uszko mam.
Jestem sobie may mi, gruby mi,
znam si z dziemi nie od dzi.
Jestem sobie may mi, mieszny mi,
znam si z dziemi nie od dzi!

Sowa piosenki Janusz Gajewicz



Tak piewa na dobranoc Mi Uszatek, ktry charakteryzuje si klapnitym uszkiem, schludnym ubrankiem, brzowym futerkiem, nienagannym zachowaniem i zawsze pogodn mordk.
Mi Uszatek narodzi si 6 marca 1957 roku. Troch nietypowo, bo z dwch ojcw - pisarza Czesawa Janczarskiego i ilustratora Zbigniewa Rychlickiego. Pocztkowo Mi Uszatek goci gwnie w pisemku dla dzieci "Mi", ktrego by patronem, pniej sta si bohaterem licznych ksiek, tumaczonych rwnie na obce jzyki. Na Uszatku wychowao si kilka pokole modych Polakw. Jednak prawdziwa eksplozja jego popularnoci nastpia od 1975 roku, kiedy to rozpoczto produkcj lalkowego serialu z Uszatkiem w roli gwnej. Dziki temu sta si najpopularniejszym Misiem w Polsce! Dorobi si 104 odcinkw i kilku filmw krtkometraowych.

"Prosz zaopiekowa si tym niedwiadkiem. Dzikuj"

Mi Paddington (Paddington Brown) to posta niedwiadka, ktra zostaa stworzona przez angielskiego pisarza Michaela Bonda. Mi Paddington, przypominajcy bardziej pluszowego misia ni prawdziwego niedwiedzia, wystpuje w 14 ksikach dla dzieci i filmach animowanych.
Mi urodzi si w Peru, do Anglii trafi dziwnym przypadkiem. Rodzina Brownw znalaza go wanie na stacji "Paddington" w Londynie i std jego imi. Mi ma spokojny charakter, jest pomocnikiem pa Bird i Brown. Jednak jego sprytny ssiad lubi go wykorzystywa. Przyjani si z panem Gruberem, wacicielem antykwariatu na Portobello Road. Zna tam take wszystkich kupcw. Niedwiadek jest dobry, miy, grzeczny, chocia zdarzaj mu si take rne kopoty. Czsto bawi si z Jonatanem i Judyt.



Twj przyjaciel, Mi Paddington,
Ma mieszn czapeczk,
Zawsze nosi torb, czasem nawet teczk.
W nich Paddington miewa do nosa chusteczk,
A obowizkowo - drodow bueczk.
Bueczka jest zwykle z marmolad w rodku,
Bo to wielki asuch. Wiesz to dobrze, kotku.
Ma dobre serduszko i przygd ma wiele,
Z ktrych go ratuj wierni przyjaciele.

Danuta Ludwiczak - Mi Paddington [fragm.]

Mi, ktry chcia piewa



Posta Colargola stworzya w 1950 roku francuska pisarka Olga Pouchine dla swojego synka. Wydaa o nim ksieczki, nagrywaa suchowiska. W Polsce powsta film kukiekowy (53 odcinki) o przygodach misia Colargola.
Colargol to brzowy may mi, ktry wraz z rodzin mieszka w lesie. Lubi chodzi do szkoy, ale czsto si spnia. Odkd zobaczy musical marzy, by zosta piewakiem, jednak nie ma odpowiedniego gosu...
Opowie o Colargolu to wspaniaa historia podania za swoimi marzeniami i wielkiej mocy przyjani.

Colargol to wanie ja,
Mi, co zawsze piewa chcia.
Lecz cho bardzo kocha piew,
Wci faszowa pord drzew.
A raz ptakw krl da mu flecik tak czarowny,
e dzi may mi piewa prawie jak sowik.
Fiu fiu fiu fiu fiu fiu. Fiu!



May rozumek, ale jakie serce!



I wszyscy doskonale wiedz, e chodzi o Kubusia Puchatka, czyli Misia o Miym Obejciu, lecz o Wybitnie Zadziwiajcym Braku Rozumu. Twrc Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Aleksander Alan Milne. Napisa on ksik dla swojego synka Krzysia. W sierpniu 1921 r. mama Krzysia podarowaa mu na pierwsze urodziny pluszowego misia ze sklepu Harrodsa w Londynie.
Przypatrujc si zabawie swojego synka i jego fascynacji misiem, ojciec wpad na pomys napisania ksiki dla Krzysia - ksiki, ktra staa si szybko niemiertelnym klasykiem literatury dziecicej.
Kubu Puchatek jest grubiutkim, pluszowym misiem koloru tego. Pomysy misia s czsto - agodnie mwic - nierozsdne. Mieszka w domku w drzewie, ktry posiada dodatkow spiarni, gdzie Kubu gromadzi baryki ze swoim przysmakiem - miodem. Dla zdobycia "Maego Conieco" mi posuwa si czsto do niebezpiecznych i zabawnych rzeczy. Ma bardzo wiele pomysw np. jak dobra si do miodu, znajdujcego si gdzie w pszczelich ulach i systematycznie realizuje swoje plany. Najlepszym przyjacielem Kubusia jest Krzy i Prosiaczek.



Heje ha! Niech Kubu yje!
Niechaj tyje, je i pije!
Czy przy rodzie, czy przy wtorku,
On w miodowym jest humorku.
I niewiele o co dba,
Gdy na nosie miodek ma!
Wic piewajcie wszyscy dzisiaj
Hymn na cze Puchatka-Misia,
Ktry swe Conieco zje
Za godzin lub za dwie!

Mi jest znany ze swoich powiedzonek:

Jestem Misiem o Bardzo Maym Rozumku i dugie sowa sprawiaj mi wielk trudno.

Mam w spiarni dwanacie garnczkw, ktre woaj mnie ju od godziny.

Puchatek spojrza na obydwie apki. Wiedzia, e jedna z nich jest prawa, i wiedzia jeszcze, e kiedy ju si ustalio, ktra z nich jest prawa, to druga bya lew, ale nigdy nie wiedzia, jak zacz.



Nikt nie troszczy si tak jak mi!



Troskliwe Misie to grupa dziesiciu uroczych, futrzanych przyjaci, z ktrych kady ma specjaln misj. Troskliwe Misie pomagaj nauczy ludzi, jak opiekowa si i dba o drugiego czowieka. Kady mi ma na brzuchu jasno pomalowany obrazek, pokazujcy wiatu, o jak dziedzin troszczenia si kady z nich dba. I tak jest Mi Snu, Pocieszenia, Przyjani, Zabawy, Szczcia, Nastroju, Mioci, Dzielenia, Czuoci i ycze.



Troskliwe Misie w chmurkowym domku ucz si nawzajem, jak si troszczy. Czasami musz pospieszy na Ziemi, aby pomc zagodzi kryzys w dbaniu i troskliwoci u ludzi. Gdziekolwiek Troskliwe Misie s, czy bd i cokolwiek bd robi, w swj miciutki i zabawny sposb zawsze dziel swj specjalny dar troszczenia si z kadym, kogo napotkaj na drodze.

W Gumisiowej Dolinie



Gumisie to serial autorstwa Disneya (powsta w 1985 roku) oraz nazwa jego gwnych bohaterw wygldem przypominajcych niedwiadki.
500 lat temu mityczne, potne Gumisie, opuciy swoje domy, w obawie przed ludmi. W dawnej siedzibie pozostaa ich maa garstka, ktra w cigu pokole, przekazywaa sobie wiedz o swoich przodkach. Po wielu latach, w pamici ludzi, pozostay ju tylko legendy o tych maych stworkach. Ale one przetrway, a obecne pite pokolenie, siedmiu mieszkacw, zajmuje siedzib znajdujc si w ogromnym drzewie w Gumisiowej Dolinie. Swoj wiedz czerpi z ogromnej ksigi, ktra jest pena czarw i legend. Gumisie znajduj si w centrum dziwnych i niezwykych wydarze, jakie dziej si na terenie krlestwa Dunwyn i poza nim.

Oto bohaterowie: - Kabi jest najmodszym z Gumisiw, ktry marzy o tym, by zosta Gumisiowym rycerzem;
- Bunia ma najwicej pracy w caej Gumisiowej Dolinie, jest odpowiedzialna za przygotowywanie soku z gumijagd;
- Grafi jest specem od napraw;
- Sani ma nadziej, e pewnego dnia stanie si ksiniczk, ktra bdzie miaa pikne stroje i sucych pracujcych dla niej;
- Tami jest najstarszym z "dzieci" Gumisiw, bardzo lubi sodycze i ciasta;
- Zami jest stranikiem gumisiowej mdroci, ktry spdza wikszo swego czasu w Gumisiowej Bibliotece, studiujc magi z Wielkiej Ksigi Gumisiw;
- Gusto - Gumi artysta, zajmujcy si malarstwem i rzeb.

Dzielnie Gumisie po lesie buszuj,
Sami i Kabi wci tam psoci chc,
Grafi mdrala znw nam si przechwala,
Tami zajada jagody co krok...

Zobacz sam, jak Gumisie skacz tam i siam,
bo Gumisie kady dobrze zna,
Gumi to dzielny mi.

Cho Ksi Ightorn im cigle przeszkadza,
To Bunia ma przepis na Gumisiowy sok,
Cho Todi si stara, to Zami zna czary,
Gumisie zwyci꿱, dla ogrw to sok.



Jak si macie? Misia tego znacie?



Mi Yogi to posta z seriali i filmw animowanych produkowanych przez amerykask wytwrni Hanna-Barbera. Yogi zadebiutowa w 1958 roku jako posta drugoplanowa w serialu o Psie Huckleberrym. Widzowie z miejsca go pokochali i w 1961 roku Yogi otrzyma swj wasny serial.



Yogi mieszka w fikcyjnym parku narodowym Jellystone, ktrego nazwa jest nawizaniem do Yellowstone, synnego i najstarszego na wiecie parku w USA. Imi samego misia pochodzio od Yogie'ego Berry, czoowego baseballisty lat 50. Wraz ze swoim maym przyjacielem Boo Boo zajmuj si przede wszystkim zdobywaniem jedzenia, najchtniej poprzez kradzie koszy piknikowych turystw. Za to wanie nie cierpia ich Stranik Smith.

"Ksiga dungli" to ksika Rudyarda Kiplinga..



.. ale te film animowany ze studia Walta Disneya. Tym razem to sam Disney, bdcy pod wraeniem prozy Kiplinga, zadecydowa o produkcji tego filmu. Jest to barwna, rozpiewana opowie o przyjani, zabawie i przygodzie.

Mdra stara pantera, Bagheera, namawia swego przyjaciela Mowgliego, chopca wychowanego przez wilki, aby szuka bezpiecznego schronienia wrd ludzi, w pobliskiej wiosce. Ale chopiec nie zgadza si. Czuje, e jego domem jest dungla. Ucieka i poznaje niedwiedzia Baloo, uroczego olbrzyma - optymist. Nowi przyjaciele wyruszaj na wspln wdrwk. Spotykaj na swej drodze szalonego orangutana, wa - hipnotyzera i gronego tygrysa Shere Khan.

Mj brat niedwied



To nastpny amerykaski film animowany wytwrni filmowej Disneya. Akcja rozgrywa si w odlegych czasach. W puszczy mieszkaj ludzie; wrd nich - trzech braci. Gdy niedwiedzica, w obronie potomka, zabija najstarszego z nich, najmodszy - Kenai, w odwecie umierca zwierz. Sam jednak, za spraw duchw, zamienia si w niedwiedzia. Denahi, redni brat, przekonany, e to wanie ten niedwied winien jest wszystkim nieszczciom, zaczyna go ciga. Jedyn szans Kenai'a jest przyja z modziutkim grizzly, Kod. Koda nie wie, e Kenai jest odpowiedzialny za mier jego matki...

Prosz Pastwa, oto "Mi"!



Pierwszy numer czasopisma "Mi - Przyjaciel Najmodszych" ukaza si 15 lutego 1957 roku. Najsynniejszym bohaterem czasopisma by may niedwiadek. Mi mia "klapnite uszko", dlatego mali czytelnicy nadali mu imi "Uszatek". Przez prawie 20 lat na amach "Misia" mona byo ledzi jego przygody. Wraz ze mierci Czesawa Janczarskiego ze stron "Misia" odszed Mi Uszatek. Zastpia go nowa ekipa misiw, czyli Bajbajtek, Widzimisiek, Wiedwiadek, Michalinka oraz Pocopotek. Kolejni misiowi bohaterowie, czyli rodzina Misiakw, pojawili si w pimie w 1992 roku.
Wanym momentem w historii "Misia" sta si rok 1975, kiedy to do dwutygodnika doczono kartonow wkadk, z ktrej mona byo wyczarowa bajkowe postaci. Kolejn wan dat dla pisma by rok 1992, kiedy to "Mi" sta si w peni kolorowy.
Czasopismo powstao w caoci dla dzieci, by je uczy i wychowywa, pokazywa i wyjania wiat, by by ich najlepszym przyjacielem. I tak jest do dzi. "Mi" od pwiecza uczula dzieci na krzywd, uczy zrozumienia i tolerancji, wczajc si w akcje charytatywne, pomagajc bezdomnym zwierzakom w schroniskach, uwraliwiajc w ten sposb swych maych czytelnikw na krzywd innych. Otwarty Konkurs Literacki im. Czesawa Janczarskiego wyawia nowe bajkopisarskie talenty. Dziki temu poznajemy nowych bohaterw: Drapka, Kinolka czy Krlewn Aurelk.
Z jubileuszem czasopisma dla dzieci "Mi" jest zwizany Rok Misia, ktry obchodzimy w tym roku. Poza uczczeniem 50 lat istnienia pisma, celem obchodw jest dotarcie do czytelnikw, wychowywanie poprzez zabaw oraz propagowanie wrd dzieci waciwych zachowa i postaw. Mimo pwiecza istnienia "Mi" nie zamierza i na emerytur!

Wielki midzynarodowy zjazd misiw i niedwiedzi

Misialia to swoiste "wito misia", obchodzone corocznie w Dniu Dziecka. Z tej okazji, na terenie Grnolskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie, odbywa si co roku kilkudniowy festyn. W programie imprezy s m.in. wystpy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, rnego rodzaju pokazy o tematyce "okoomisiowej", oraz wielka wystawa misiw.



Wszystkie misie nasze s!



Koo pieca siedzi mi.
- Taki chory jestem dzi!
- Co ci boli?
- Bok i brzuszek,
tu si cigle trzyma musz,
katar ju od pitku trwa
i tu bl mam, a tu dwa.
- Grypa, misiu. Dam ci proszki.
- Nie pomog, takie gorzkie!
- Aspiryn, misiu, zayj.
Moe zika ci zaparzy?
- Aspiryna nie pomoe,
a po zikach bdzie gorzej.
Przyznam ci si, Zosiu, sam,
e lekarstwo lepsze znam.
yka, dwie wystarcza chyba.
Bd po nim zdrw jak ryba,
bd mrucze mg jak z nut.
- C to za lekarstwo?
- Mid!

Helena Bechlerowa - Lekarstwo misia



W szkolnej wietlicy dzieci nie mao,
Wic z wejciem misia jak w ulu wrzao.
Wrzao? To mao! Entuzjazm - bucha!
Dzieci chc dotkn bodaj koucha!
Bodaj kosmat ap uciska!
A jemy ? Umiech nie schodzi z pyska!
Kania si dzieciom w lewo i w prawo...
oszoomiony radosn wrzaw.
Jakie smyk w ap serce mu wtyka.
Serce jest sercem! Choby z piernika!
Ej, misiu, misiu! I twoje stare
serce zadrao wzruszone darem.
W zamian swj podpis da mu
w podarku...



Spoci si przy tym od pit
do karku,
bo mu z pisaniem nie szo.
Po wtre -
pisa nie pirem, ale... pazurem,
po trzecie - spa go braa ochota
i ziewa... ziewa... jak hipopotam.
- Dobranoc, dzieci!
Bdzie mi smutno
bez was, kocha...-
W p sowa utkn.

A wiecie, co si dalej stao?
Po piocha auto przyjechao,
i teraz w zoo pi pod pierzyn,
i bdzie spa... spa...
spa... spa... spa...

Halina Szayerowa - Poegnalna wizyta

Misiowe lekturki:



Julia Boehme "Trzyminutowe opowiadania o misiach"
Michael Bond - seria o Misiu Paddingtonie
Joanna Chmielewska "Pafnucy: opowieci o dobrym niedwiedziu"
Honorata Chrcielewska "Poegnanie z misiem"
"Cyrkowe sztuczki Gumisiw"
Disney "Mj brat niedwied"
Czesaw Janczarski - seria o Misiu Uszatku
Janosch "Ach, jak cudowna jest Panama"
Rudyard Kipling "Ksiga dungli"
Gosta Knutsson "Nalle, wesoy niedwiadek"
Aleksander Alan Milne "Kubu Puchatek"; "Chatka Puchatka"
Janina Poraziska "Pamitnik Czarnego Noska"
Ewa Szelburg-Zarembina "Przygoda Misia"
Anna Szymanowska "Przygody misia Guziczka"
Bogusaw Zeman "Opowieci misia Tulisia: bajki dla choruskw i nie tylko"



rdo
Jeju jaki kochany temat
Brawo Ewa
Ewa, jestem pod wraeniem
Misiowe wielkie dziki



ech... kiedy tak czytam ten kapitalny temat, wspominam sobie chwile dziecinstwa i dziecinstwa moich corek...

dla Ewy
a gumisie to lubi do dzi
Bardzo si ciesz, e misiowy temacik przypad Wam do gustu

No to cig dalszy - dzi poznamy prawdziw histori Kubusia Puchatka

************************



WSZYSCY KOCHAMY KUBUSIA PUCHATKA

Heje ha! Niech yje Mi!
(Kto? Kto taki? Co za mi?)
Mi Puchatek, chyba wiecie.
Kubu znany w caym wiecie...
A wic, panie i panowie,
Pijmy teraz jego zdrowie!



Twrc Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Aleksander Alan Milne. Napisa on ksik dla swojego synka Krzysia, ktry urodzi si w 1920 r.



W sierpniu 1921 r. pani Daphne Milne, mama Krzysia, podarowaa swemu synowi na pierwsze urodziny pluszowego misia ze sklepu Harrodsa w Londynie. Od tego wanie momentu swj pocztek bierze historia Kubusia Puchatka. Pan Milne nie od razu dostrzeg potencja literacki, tkwicy w pluszowej zabawce, ale Krzy natychmiast pokocha Misia.


Krzy z Kubusiem w 1928 r.

Przypatrujc si zabawie swojego synka i jego fascynacji misiem, ojciec wpad na pomys napisania ksiki dla Krzysia - ksiki, ktra staa si szybko niemiertelnym klasykiem literatury dziecicej.



14 padziernika 1926 r. wydany zosta w Londynie ,,Kubu Puchatek'' ("Winnie the Pooh"), a w roku 1928 ,,Chatka Puchatka''. Wikszo postaci wystpujcych w ,,Kubusiu Puchatku'' miao swoje pierwowzory w maskotkach Krzysia. Kapouchy by prezentem gwiazdkowym z 1921 r., Prosiaczek - podarunkiem od ssiadki, Kangurzyca i Malestwo pojawiy si w 1925 r., Tygrys jeszcze pniej. Krzy nigdy nie mia Krlika ani Sowy, ich postacie pochodz od zwierzt zamieszkujcych okolice farmy Cotchford, ktra naleaa do pastwa Milne.



Ale waciwie wszystko zaczo si zupenie inaczej...

Historia Misia o Maym Rozumku zaczyna si wcale nie w Londynie, jak mona by sdzi po narodowoci autora niemiertelnych ksiek, lecz w malekiej osadzie prowincji Ontario o nazwie White River. W 1914 roku, gdy Kanadyjczycy odpowiedzieli na apel brytyjskiej Macierzy i zacigali si do wojska, by na bitewnych polach Europy uczestniczy w I wojnie wiatowej, szlakiem kolei Canadian Pacific ruszyy pocigi z rekrutami. A e podro kolej przez Kanad jest przedsiwziciem dugotrwaym, pocigi przystaway, dajc pasaerom chwile na rozprostowanie koci. Jeden z nich przystan wanie w White River. Wrd onierzy, ktrzy wyszli na peron, by porucznik Harry Colebourn, weterynarz brytyjskiego pochodzenia, mieszkajcy w Winnipeg. Na peronie porucznik Colebourn zobaczy odpoczywajcego trapera, u ktrego stp bawi si may niedwiadek - baribal, osierocony wanie przez matk. Porucznik kupi misia za 20 dolarw, da mu imi swego rodzinnego miasta "Winnipeg" i zabra z wojskiem jako maskotk jednostki.


Winnie z Harrym Colebournem



W padzierniku 1914 r. niedwiadek popyn do Anglii z Drug Kanadyjsk Brygad Piechoty. Gdy brygada musiaa opuci Angli, udajc si do Francji, mi maskotka, nazywany ju zdrobniale "Winnie", zosta w londyskim zoo i sta si wkrtce ulubiecem dzieci, a wrd nich maego Krzysia Milne. Wic waciwie rodowd Kubusia – zwaszcza jego imienia - wywodzi si z Kanady!

A dlaczego misia znamy pod imieniem Kubusia Puchatka?

Imi misia, Winnie the Pooh, nie poddaje si tumaczeniu i po polsku ksikowy ulubieniec dzieci nosi skrywajce jego kanadyjski rodowd imi Kubusia.





Dorosy ju Krzy napisa ksik o sobie. Opowiada w niej midzy innymi, jak w czasie wojny walczy na froncie. W tej wojnie, po tej samej stronie, co Anglicy, walczyli onierze z innych krajw, take z Polski. Musieli si uczy jzyka angielskiego, by mc si wzajemnie porozumiewa. I wiecie, czym posugiwano si podczas tej nauki? Tekstami z ksieczek o Kubusiu Puchatku. artowano pniej, e w ten sposb Puchatek przyczyni si do zwycistwa Anglii i sprzymierzonych z ni pastw w II wojnie wiatowej.

Poznajcie mieszkacw Stumilowego Lasu:



Kubu Puchatek to Mi o Bardzo Maym Rozumku. Jest bardzo akomy, stale ma ch na mae Conieco, lubi leniuchowa. Potrafi cieszy si wszystkim i jest wszystkim yczliwy. Jeeli nawet nie potrafi pomc, jest dumny z tego, e si stara. Stale przekrca wyrazy i wypiewuje swoje mruczanki.
Puchatek nie ma wiele Rozumu, ale nigdy mu si nic zego nie przytrafia. Robi rozmaite gupstwa i zawsze wychodzi mu to na dobre.



Najbliszy przyjaciel Puchatka to Prosiaczek. Jest malutki, niezaradny i stale drcy ze strachu. Swoim wspaniaym charakterem przewaa skromny wzrost. Kubu lubi odwiedza Prosiaczka, a Prosiaczek Kubusia. Czasem obaj wpadn na ten sam pomys i wwczas... Kubu zdziwi si, e drzwi Prosiaczkowego mieszkania s otwarte. Im bardziej zaglda do rodka, tym bardziej Prosiaczka tam nie byo.



Krlik to pewny siebie organizator, pracowity i wiecznie zabiegany. Troch lekceway swoich krewnych i znajomych. To wanie on zawsze organizuje rne projekty. Krlik jest czasem wybuchowy, szczeglnie kiedy „wbryknie” na niego Tygrys, ale pomimo tego jest lubiany przez wszystkich mieszkacw Lasu.



Tygrys jest znany ze swej brykajcej natury, wiecznie skory do zabawy. Jego ulubionym zwrotem jest „co tygrysy lubi najbardziej”. Tygrys szczeglnie upodoba sobie „wbrykiwanie” na przyjaci. Ten zwyczaj czsto przysparza mu kopotw z Krlikiem. Lubi si przechwala, e jest jedyny i niepowtarzalny



W Stumilowym Lesie mieszka te wiecznie niezadowolony Kapouchy. O adnym dniu nie mwi, e jest dobry, wyolbrzymia swoje niepowodzenia. Mimo tego lubi go wszyscy za jego marzycielsk natur. Pomagaj Kapouchemu znajdowa ogon, ktry stale gdzie gubi.



Najmodszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, yje razem z noszc go w torbie nadopiekucz mam Kangurzyc. Tak, jak jego dobry przyjaciel Tygrys, Malestwo ma ogromne skonnoci do „brykania” oraz absolutnie uwielbia swego prkowanego kompana. Nie pragnie niczego innego, jak tylko zaimponowa Tygrysowi i robi to, co Tygrys robi najlepiej.



Pan Sowa naley do starszyzny Stumilowego Lasu. Jest czsto wzywany przez Puchatka lub innych na pomoc, aby rozwiza problem albo wyjani jakie sprawy. Sowa mdroci Sowy s czasem niewaciwe, trudno si w nich poapa, ale jego przyjaciele zdaj si tego nie dostrzega. Uwielbia opowiada historyjki ze swojego ycia. Lubi rozmyla.





Puchatkowy sposb na ycie sprowadza si do prostego odkrycia: ycie jest radosne, wic kady pretekst jest dobry, eby t rado wyrazi. yczliwo, dobro, wyrozumiao wobec wad i saboci, gotowo niesienia pomocy czyni ycie szczliwym – to wspaniae cechy, wic bierzmy przykad z tej wielkiej ksigi przyjaci, jak jest ksika „Kubu Puchatek” i „Chatka Puchatka”.



Co si stao z prawdziwymi zabawkami Krzysia?

W dziale ksiek dla dzieci w nowojorskiej bibliotece publicznej, stoj na pkach zniszczone zabawki Krzysia, te same, ktre byy natchnieniem i wzorem ilustratora ksiki, Ernesta Sheparda.



W 1997 roku mianowano Kubusia Ambasadorem Przyjani przy ONZ.
Warszawa potraktowaa bohatera ksiki w sposb szczeglny, nazywajc jego imieniem jedn z ulic w centrum miasta. Paskorzeba przedstawiajca sawnego misia, prowadzcego za rczk Prosiaczka, zdobi jeden z domw przy tej ulicy.



Nie egnamy si z Kubusiem Puchatkiem, bo przecie „Las zawsze bdzie sta na miejscu i kady, kto lubi puchate misie, moe do niego trafi”. I wszyscy chtnie bdziemy wraca do Stumilowego Lasu, w ktrym wszystko moe si zdarzy.



Z myli Kubusia Puchatka
„Bywa, e kiedy staniesz na dolnej porczy mostka i wychylisz si, by popatrze na wolno pync w dole rzek, nagle zrozumiesz wszystko.”

rdo

I na koniec kilka Kubusiw z moich "zbiorw" (+ Kubu z mojej sygnaturki )








Temacik jest GENIALNY

A ja gwoli cisoci dodaabym jeszcze jednego misia z bajki: mi w duym niebieskim domu

Moje maluchy namitnie oglday



Aha i zapomniaabym - Mi Rupert



Teraz temacik jest uzupeniony, a dla autorki wielkie
heh - sodkie to wszystko i przypomina nasze dziecice czasy:)
Dzieki Ewa

Teraz temacik jest uzupeniony
A chyba jeszcze nie

By jeszcze Niedwied pana Adamsa




oraz nasz kultowy Mi



i Mi z okienka, ktrego pamitam z czasw dziecinnych


A
Przypomniao misie , e w Chinach to misie podruj wygodnie...



i jeszcze jeden sawny mi


Aaaa...fakt




Tak obserwuje i musze przyznac, ze wyszedl Wam ten temat
i jeszcze kultowe moje ulubione miki



Historia i ciekawostki na stronie HARIBO

Te miki zawsze bd mi sie kojarzy z dziecistwem i "pakietami z Efu"
oj tak, Maczku! miki-elki to i moje wspomnienie z dziecistwa!

a dzi dla odmiany troszk fotek mikw - powiedzcie, czy one nie s wietnymi aktorami? tak wspaniale pozuj do zdj









































a na koniec filmik, ktry mnie urzek

Ten mis za drzewem, ktoremu uszka wystaja - normalnie rzadzi


2,5-kilogramowy elkowy mi

Ktrego na dodatek mona kupi. Jeeli naprawd uwielbiacie elkowe gumisie to 12 600 kalorii nie bdzie w stanie Was przestraszy. Z nagra poza histori elkowych mikw oraz sposobw ich konsumpcji moemy dowiedzie si, ze idealnie nadaj si na towarzyszy wycieczek krajoznawczych.



Olbrzymi ako kosztuje niecae 30 dolarw. Jeeli przeliczylibymy go na zwyke elkowe misie to otrzymalibymy liczb 1400. To cakiem sporo wziwszy pod uwag, ze ju po jednej paczce bol mnie szczki.



Sodki gigant way ponad 2,25 kg, zawiera 12 600 kalorii i jest dostpny w trzech kolorach i smakach. Niebieski mi to smak jagodowy, czerwony – winiowy, a zielony – jabkowy.

Jak zapewnia producent miki s rcznie wykonane w USA, a do ich produkcji uyto wycznie domowych skadnikw.

Dacie si skusi? Jeeli 2,5 kilo elkowego misia to za duo zawsze pozostaje wacy 0,5kg mi na patyku (10 USD).

jestem w szoku
Hehe - fajny temat
Kilka bajek mi przypomnielicie

Ewo
a mnie dzisiaj urzeko takie misie:





"Przybij 5"


"pitka" jest rewelacyjna! jakby chcia powiedzie: "no otwrz, bd grzeczny!"


Powrt legendarnego misia i osioka

Po ponad 80-letniej przerwie, na rynku ksigarskim ukae si na pocztku padziernika nowy odcinek przygd Kubusia Puchatka. Powraca w nim melancholijny i burkliwy osioek Kapouchy, ktry teraz ma o wiele lepszy nastrj i jest bardziej aktywny.

Autor ksiki zatytuowanej "Powrt Stumilowego Lasu", David Benedictus, uzyska na publikacj zgod funduszu powierniczego bdcego wacicielem praw autorskich do ksiek Alana Alexandra Milne'a o "misiu o bardzo maym rozumku". Pisarz przeprowadzi szczegowe badania nad twrczoci Milne'a.

"Chatka Puchatka" wydana w 1928 roku jako uzupenienie wydanego dwa lata wczeniej "Kubusia Puchatka" koczy si wyjazdem Krzysia do szkoy. "Powrt Stumilowego Lasu" opowiada o jego powrocie ze szkoy do domu na wakacje.

W oryginale Milne'a Kapouchy mieszka w miejscu zwanym Ponurym Zaktkiem, gdzie jest wilgotno i smutno; jest gburowaty, ma skonno do popadania w melancholi i ualania si nad sob.



- (W ksikach Milne'a) jest okoo 20 historyjek, w ktrych Kapouchy ali si. Nie chciaem, by sta si postaci zbyt nudn (...). W mojej ksice s momenty, w ktrych wysuwa si on na pierwszy plan i nie narzeka na to, co go spotyka - powiedzia David Benedictus tygodnikowi "Sunday Telegraph", ktry przedrukowuje fragment jego ksiki.

Kapouchy, podobnie jak inne postacie z ksiek o Kubusiu Puchatku: Prosiaczek, Kangurzyca, Sowa Przemdrzaa, Malestwo i Tygrys, by pluszow zabawk swego czasu nalec do syna Milne'a, Christophera Robina. Podarowany mu pod choink z czasem straci usztywnienie szyi i przybra z lekka ponury wygld. Jako taki posuy Milne'owi za inspiracj.

- Nie wiem, czy miliony mionikw Kubusia Puchatka zaaprobuj to, co napisaem, ale moim zamiarem byo zawsze napisanie historii, ktr sam Milne mg by napisa, gdyby starczyo mu inwencji twrczej - wyzna Benedictus.

Obie ksiki Milne'a zostay przetumaczone na 50 jzykw i stay si podstaw filmu Walta Disneya. Wok Kubusia Puchatka wyrosa literatura dostrzegajca w nim filozofa, a nawet konsultanta ds. zarzdzania.
I ja si dzi dopisz do tematu "misiowego"

Najfajniejsza pufa na wiecie

Lubicie niedwiedzie? Projektanci gadetw najwyraniej tak, bo kolejny kandydat na „najfajniejszy” w swojej kategorii jest wzorowany na misiu i to nie byle jakim, bo Grizzly.



W naturalnych warunkach przytulanie si do niedwiedzia grizzly skutkowaoby sporym baaganem i przewag koloru czerwonego w najbliszej okolicy.

Na szczcie projektanci pomyleli o tych z nas, ktrzy nie mog y be przesiadywania na puchatym drapieniku. Big Sleeping Grizzly Bear Bean Bag jest gadetem, ktry zdecydowanie chciabym posiada.




Niestety cena – 135 USD (w promocji) sprawia, e kady potencjalny nabywca zastanowi si dwa razy przed kupnem mika. Szkoda...



Grafika na futrze niedwiedzia jest wyszywana, a nie nadrukowana. Wymiary caoci to 5170x103cm.



gadzetomania.pl

prawda, e sodki
Boski Chce takiego
Pufa otrzymuje ode mnie zaszczytny tytu MISIOWEGO GADETU NR 1
A na dokadk zobaczcie maego bobaska koala...








Osupieli - niedwied w chodziarce z piwem

Klienci Market Foods w stanie Wisconsin (rodkowy zachd USA) osupieli, gdy do sklepu wszed blisko 60-kilogramowy czarny niedwied (tzw. baribal) i skierowa si wprost ku pce z piwem.

Mi pojawi si w markecie w Miasteczku Hayward, w pitek wieczorem, przeszedszy bez problemu przez automatyczne drzwi i uda si do dziau alkoholowego - poinformowaa lokalna stacja telewizyjna WEAU-TV.

Niedwied spokojnie wspi si na pk blisko 4-metrowej chodziarki, w ktrej przechowywano piwo i siedzia tam przez okoo godzin, podczas gdy personel sklepu ewakuowa klientw.

Wezwano specjalne suby zajmujce si dzikimi zwierztami. Niedwiadkowi podano rodki uspokajajce i zabrano go ze sklepu.

Pracownicy marketu zapewniaj, e mi nie wypi adnego alkoholu.

A ja i tak poluje na TO -> http://www.cafemirenium.k...p?p=35747#35747

Niedwied spokojnie wspi si na pk blisko 4-metrowej chodziarki, w ktrej przechowywano piwo i siedzia tam przez okoo godzin
No przecie oglnie wiadomo, e Mi lubi piwo

No przecie oglnie wiadomo, e Mi lubi piwo
No ba


Na Piotrkowskiej odsonito rzeb Misia Uszatka

Przy ul. Piotrkowskiej 84 w odzi odsonito w sobot rzeb Misia Uszatka. To pierwszy z serii posgw z brzu przedstawiajcych postacie z seriali animowanych wyprodukowanych przez dzkie studio filmowe Se-Ma-For.

Metrowej wysokoci rzeby maj stworzy "Bajkow d" - mini szlak turystyczny zwizany z bajkowymi postaciami Se-Ma-Fora. Bohaterowie bajek stan w miejscach najczciej odwiedzanych przez turystw oraz tych zwizanych z rozrywk i rekreacj.

Po Misiu Uszatku pojawi si rzeby z postaciami takich bajek jak: "Przygody Misia Colargola", "May pingwin Pik-Pok", "Trzy misie", "Maurycy i Hawranek", "Kolorowy wiat Pacyka", "Opowiadania Muminkw", "W krainie czarnoksinika Oza", "Plastusiowy pamitnik", "Mordziaki", "Przygody kota Filemona", "Zaczarowany owek", "Przygd kilka wrbla wirka", "Ferdynand Wspaniay", "Parauszek" a take dzkiej produkcji nagrodzonej Oskarem "Piotru i wilk".

Rzeb Misia Uszatka odsoniy dzieci i wiceprezydent odzi Wodzimierz Tomaszewski. Uroczystoci towarzyszya emisja pierwszego dzkiego dukata - dki. Monetami o nominaach 3 i 7 dek (rwnowarto 3 i 7 z) do koca roku bdzie mona paci w wybranych sklepach i punktach usugowych odzi. Srebrna moneta o nominale 104 dek ma wycznie warto kolekcjonersk. Na wszystkich znajduje si wizerunek Misia Uszatka.


Byo krzeseko-fotelik-pufa - do kompletu peczk-rega mam ja



Produkty firmy IBRIDE
o, jaki pikny rega!
czy mi sie wydaje czy mi jest niegrzeczny dzi


Zobaczcie sobie jakie mae sodziaki

i synny Knut:

Oto mi hiperaktywny tanecznie

A oto misiowe eczko



... i misiowe ciasteczko...


Jak bylo misiowe ciasteczko to i misiowy torcik


A Mi zaprasza dzi do... kcika rzeby misiowej
















He, he... Tym razem nie w "Nowinkach sprztowych", a wanie tu :

Pendrive Koala, czyli gumowy mi dla kadego

Firma Active Media Products (AMP) uruchomia sprzeda swojego nowego modelu pamici przenonej serii Endangered Species. Tym razem jest to Koala. Jak nazwa wskazuje to mi koala.

Urzdzenie ma wymiary 43 x 33 x 20 mm i zostao wyposaone w interfejs USB 2.0/1.1. Obudowa zostaa wykonana z nietoksycznej gumy silikonowej, jest wodoodporne i jest cakowicie bezpieczne.



Nietypowa obudowa, w ktrej kryje si pendrive moe by uywana take jako breloczek.

AMP Koala dostpny jest w czterech wersjach, o pojemnoci 2, 4, 8 i 16 GB. Ceny wynosz odpowiednio 10, 13, 23 i 40 dolarw.




pclab.pl

koala milusi - Mikoaju jakby nie wiedzia no wiesz co mi podarowa no to ju wiesz ...

a ja te si dorzuc do tematu meblarsko-rzebiarskiego

i jeszcze lampeczki


To jeszcze jeden mebelek do kolekcji


pierwszy stoliczek Maczka i ostatni, Kubusia - KUPUJ
A ja Ci Ewuniu kupiam dzi cay kartonik misiaczkw do przyklejania byle gdzie
"kartonik misiaczkw"..
Kady moe mie swojego misia



i kawusia dla Was



i milusi piworek znalazam



Misie powinny mie w domkach pozakadane misiowe zaczniki


hej-e do telewizorw

za 15 minut zaczyna si film: Historia pewnego misia (A Bear Named Winnie)

W 1914 r., z chwil wybuchu pierwszej wojny wiatowej, onierze Kanadyjskiego Ekspedycyjnego Korpusu Weterynaryjnego z Winnipeg wyruszaj w drog do Europy. Podr pocigiem bardzo si duy onierzom. Podczas postoju na stacji w maym miasteczku porucznik Harry Colebourn zaglda do znajdujcego si niedaleko warsztatu garbarza skr. Widzi tam uwizan na sznurku ma niedwiedziczk grizzli, ktrej matk zastrzeli myliwy. Sierota te ma podzieli jej los. Litujc si nad zwierzciem, porucznik odkupuje samiczk za 25 dolarw i nadaje jej imi Winnie (od miasta Winnipeg, skd pochodzi jego oddzia). Przynosi zwierzaka do wagonu, gdzie mi wywouje entuzjazm onierzy. Porucznik Colebourn i reszta jego kolegw, a zwaszcza najbliszy przyjaciel Macray, bardzo zaprzyjaniaj si z misiem. Przed ostatecznym wyruszeniem do Anglii pukownik poleca jednak wywie j do lasu. Colebourn i Macray wypeniaj polecenie, ale gdy wracaj do obozu, stwierdzaj, e Winnie dotara tam ich ladem. W tajemnicy przed pukownikiem pakuj wic misia do kufra Bellowsa i Winnie dociera z nimi do Europy. Tu jednak trzeba si w kocu z ni poegna. onierze oddaj niedwiedzic do londyskiego zoo. Niedwiedziczka caymi dniami nic nie je i stranicy w zoo zaczynaj si ju obawia, e zdechnie z tsknoty. Dopiero pewna dziewczynka sprawia, e Winnie si oywia. Na froncie porucznik traci druyn. Trafia do szpitala, gdzie zaamany psychicznie z nikim si nie kontaktuje. Barret, bdcy teraz generaem, przywozi doros niedwiedzic do szpitala. Dochodzi do wzruszajcego spotkania czowieka i zwierzcia. Przed powrotem do Kanady porucznik Colebourn postanawia zostawi niedwiedzic w londyskim zoo. Pewnego dnia 1926 r. w zoo zjawia si pisarz A. A. Milne z synem, Christopherem, ktry rwnie zachwyca si Winnie. W gowie pisarza rodzi si wwczas pomys napisania opowiadania o misiu, ktrego do dzisiaj zna i kocha cay wiat - Kubusiu Puchatku, zwanym po angielsku Winnie-the-Pooh.

Misie dobrze pilotuj samolociki

i jeszcze jeden sawny mi MISZA


No c...

Usidmy na misiowym stoeczku:



Poczytajmy ksik o misiach przywiecajc sobie misiow lampk:



A gdy przyjaciele misia przyl mu list, otworzy go misiowymi noami do papieru:



... i przeczyta go zajadajc kolejne misiowe ciasteczko



Wszystkiego Wam misiowego
A taki misiowy wygodny fotelik moze byc



jestecie niesamowici
... a tak przewozimy nasze troche za duze misie



rany... zdjcie jest po prostu genialne

Mi wyglda jak w maseczce przeciw grypie
Na przykadzie powyszego zdjcia widzimy, e misie maj czasem cikie ycie



25 listopada - wiatowy Dzie Pluszowego Misia

Trudno wyobrazi sobie dzisiejszy wiat bez pluszowego misia. Mi jest najlepszym przyjacielem dziecka, nawet niektrzy doroli trzymaj z sentymentu swojego pluszaka. Czy mona wyobrazi sobie wiat bez misia?

Wszystko zaczo si w 1902 roku, gdy prezydent Stanw Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybra si na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych oww, jeden z towarzyszy prezydenta postrzeli maego niedwiadka i zaprowadzi go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrza przeraone zwierztko, natychmiast kaza je uwolni.

Wydarzenie uwieczni na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukaza si w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchn sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedwiadkw o nazwie Teddy. W cigu kilku lat Mitchom sta si potentatem pluszowym i wacicielem „Ideal” – jednej z najbardziej znanych firm produkujcej misie.



yjemy w czasach rozkwitu tradycji pluszowych misiw, zarwno tych starych z pocztku wieku, jak i tych wspczesnych produkowanych masowo w fabrykach na Dalekim Wschodzie.

wiatowy Dzie Pluszowego Misia jest wspaniaym pomysem. Organizowane s konkursy i festyny. Przedszkola, szkoy oraz biblioteki tego dnia cz zabaw z nauk. Nagrodami s oczywicie misie.

Z okazji tego wita Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach przygotowao now aranacj wystawy „Jak wie niesie, pojawiy si misie w lesie”. W muzeum moemy zobaczy 135 niedwiadkw z caego wiata. Pluszaki ubrane s w karnawaowe czapki i czerwone kokardki, graj na rnych instrumentach. Najwicej jest maskotek polskich, cho pojawiy si take pluszaki zagraniczne.

Mi wci pozostaje najwaniejsz zabawk dzieci i miejmy nadziej, e ju wkrtce nie bdzie ani jednego dziecka na wiecie, ktre nie miaoby swojego pluszowego przyjaciela oraz kady bdzie pamita, e 25 listopada jest wielkie wito naszych kochanych misiw.

TO DZI - No to witujmy

Szczecin nie odda misia - elka!

Midzy dwoma miastami toczy si spr o bursztynowego misia.

Przedmiot sporu to bursztynowy niedwiadek, zwany "elkiem" z powodu podobiestwa do gumowego cukierka. Ma 10 cm dugoci i pochodzi z epoki neolitu lub mezolitu. Badacze twierdz, e figurka bya talizmanem przynoszcym pomylno owcy niedwiedzi.

Niedwiadka znaleziono w 1887 w okolicach Supska. - Niedwiadek trafi do maego muzeum w Supsku i od razu zdoby wielk sympati mieszkacw miasta - powiedzia PAP rzecznik prezydenta Supska, Mariusz Smoliski. Wizerunek misia by obecny na pocztwkach i pamitkach.

Supsk odda misia na przechowanie szczeciskiemu muzeum w 1925 roku - nie mia odpowiedniego miejsca do ekspozycji. Teraz chce go odebra. Szczecin nie tylko nie chce odda misia, ale te przedstawia zupenie inn wersj wydarze. - Nie ma adnych naukowych przesanek do tego, by talizman trafi do Supska - powiedzia Krzysztof Kowalski ze szczeciskiego muzeum. Kowalski twierdzi, e mi nigdy nie by w Supsku. Powouje si na ustalenia naukowcw, wedug ktrych figurka od razu po odnalezieniu trafia do Szczecina. Proponuje jednak kompromis - wypoyczanie misia Supskowi.



rdo: deser.pl


Dla wszystkich misi
Gdybyscie przypadkiem narzekali na brak misiow...



i kolejny fajny mi - przydatny do tego



rdo
To ja dzis proponuje misiowy tatuazyk, nie tylko na Slayera, ale na co dzien


Id wita, wic czas na misiowe ozdoby witeczne

wieczki:

i oczywicie bombki choinkowe:


... I znowu nie w "Nowinkach sprztowych"

Gonik USB dla mionikw niedwiadkw

Z czym kojarzy si wam sowo Panda? Z samochodem marki Fiat? A moe po prostu z gatunkiem ssaka z rodziny niedwiedziowatych? Oczywicie obie odpowiedzi s poprawne, ale ja chce Wam dorzuci do skojarze jeszcze jedno znaczenie tego sowa – niespotykany gonik.

Z gadetami „w ksztacie czego tam” zawsze jest ten sam problem. Wygldaj niecodziennie, wabi swoim unikatowym designem, ale poza tym, s zwykymi sprztami elektronicznymi. Nie inaczej jest w przypadku USB Big Panda Speaker.



Goniczek jak sama nazwa wskazuje jest w ksztacie gowy misia pandy. Jedno ucho suy do regulowania natenia dwiku, natomiast drugie do regulacji basw. Poza tym, jest to najzwyklejszy w wiecie gonik, ktry mona podpi do komputera lub odtwarzacza mp3. Ciekawostk moe by informacja, e rdem zasilania jest dowolny port USB.

Jeli wiec w jaki szczeglny sposb uwielbiacie misie to jest to gadet idealny dla Was. By moe przyda si rwnie jako prezent dla dziecka lub „tatusia-misia”. Wszak czas gwiazdkowych prezentw coraz bliej. Wystarczy zapaci 27 dolarw amerykaskich.

gadzetomania.pl
Misiowe ozdoby witeczne cz.2







Misiowe ozdoby swiateczne cz.3 w takim razie


O A ten ostatni to taki Mikoaj
ja te dorzucam par misiowych pomysw

kuchnia


Smakoyki z kuchni


rdo: epicute.com
Aby upiec fajne misiowe ciasteczka potrzebujemy foremek :



No i nie zapomnijcie przed witami wypra Wasze miki



Ciasteczka witeczne mamy, ozdoby na choink mamy, to teraz tylko:

Misiowa choinka



I misiowa szopka pod choink



A takie misiowe choinki moga byc, co



No i jeszcze jedna bombka


To jeszcze kilka misiowych choinek



cudne te michoinki
no to dokadam moje witeczne Miki



















i jeszcze witeczna rodzinka


to si dokadam


No to szef przebiera si za Mikoaja...


No
Cay Szef Te okularki i wymagajce, nie znoszce sprzeciwu spojrzenie...
to ja dorzuc par witecznych emotek





i gifki





witeczne zebranie Mikoajw...


Misiowych choinek cig dalszy
















Misiowe ozdoby witeczne c.d.






Z cyklu: z czego pij misie



na prezencik
na mrony wieczorek ...
Mi pioszek



wicej na stronie Producenta

i sliczny fotelik



wicej fotelikw tutaj

i termoforki



termoforki znalazam tutaj

Jejku termoforki sa odlotowe

A oto misiowa kula


byy ju witeczne ozdoby - misie, byy misiowe kubeczki... to ja si pochwal kilkoma moimi domowymi akcentami misiowymi


























Ewa, ten misiek z konewk jest przesodki
heh, pewnie dlatego, e dostaam go (midzy innymi) od Mirka na urodzinki
No Ewu niez masz misiow kolekcje - kubeczki s superowe

a dzi natkneam sie na takie cudo



rdo
4 Go


cudowne...
Misie s rwnie wdzicznym tematem znaczkw pocztowych:














Szkoda, e temacik troch nam podupad, wic odwieam na witecznie, bo Wielkanoc za pasem...

Misie maj rwnie swoje pisanki




z najlepszymi yczeniami

sama si wystraszyam
jejku... boskie, jaki ten duzy jest...misiowaty - miodzio
Co fajnego
Wskrzeszam umary temat...



Interaktywne pluszowe misie

Firma LG produkuje telewizory, telefony komrkowe, sprzt AGD. HP wypuszcza na rynek drukarki, notebooki, panele LCD. Fujitsu zawstydzi wszystkich i zaoferowa interaktywne pluszowe misie z zaprogramowan osobowoci.

Misiek od Fujitsu posiada 13 sensorw, ktre zamocowane s na powierzchni jego ciaa. Ich zadaniem jest przekazywanie informacji o nacisku na poszczeglne partie ciaa wprost do gwnego procesora. Ten po przeanalizowaniu wszystkich sygnaw wyda odpowiednie instrukcje odnonie reakcji.



Ponad to pluszak posiada zainstalowan kamer w… no nie tam, tylko w nosie. Po co? Po to, aby wykrywa umiech osoby znajdujcej si przed zabawk. Mi w odpowiedzi uraczy rwnie czarujcym umiechem.

Zabawka nie trafia jeszcze do sprzeday dlatego te nie mog przekaza adnej informacji na temat ceny. Wyglda na to, e rynek “prymitywnych” akcesoriw dla najmodszych dzieci zaczyna si powanie rozwija. Moe w niedalekiej przyszoci bdziemy mogli kupi identycznego, inteligentnego misia rodem z filmu A.I. (Sztuczna Inteligencja).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl