Pleksi 

Pogranicza

Mój znajomy interesuje siê rêkodzie³em i napali³ siê bardzo na szk³o organiczne... Próbowa³ swoich si³ z depolimeryzacj± odpadów z pleksi i ponown± polimeryzacj± z u¿yciem nadtlenku, czy chlorku benzoilu jako katalizatora. Zatapia³ w pleksi jakie¶ drobne przedmioty i uda³o mu siê to, jednak nie jest zadowolony z otrzymanych efektów- br±zowy kolor, problemy ze szlifowaniem itd... artysta... On nie jest chemikiem i nie bardzo interesuje go aspekt teoretyczny- liczy siê efekt.
W zwi±zku z tym poprosi³ mnie, jako, ¿e co nieco znam siê na chemii- studiujê chemiê- ¿ebym mu pomóg³... I tak nie bardzo wiem co mu odpowiedzieæ. Zwracam siê do Was z pro¶b±: je¿eli kto¶ z Was wie gdzie mo¿na kupiæ monomer, oraz katalizator polimeryzacji, zna jak±¶ literaturê fachow±- poza mgr Stefanem Sêkowskim- lub Wiecie czym mo¿na by zast±piæ poli(metakrylan metylu) by³bym bardzo wdziêczny za pomoc.


a mo¿e warto zastosowaæ jakie¶ ¿ywice?
Dziêkujê za sugestiê, ale wola³bym jaki¶ konkret? Nie da siê zdobyæ monomeru na rynku? Kole¶ do pewnego stopnia nie liczy siê z kas±, z reszt± to nie mój problem?
W sumie ¿ywice to nie g³upi pomys³... ale co¶ konkretniej bym prosi³ je¶li mo¿na...
Aropol FS1973 i temu podobne z katalizatorem Butanox M50
odezwij sie do mnie na PM/gg to Ci dam namiary na konkrety (czyli co i gdzie kupic) i pomogê je¶li bêd± problemy z "zalewaniem". Jakiego typu obiekty chcecie zalewaæ? jakie kszta³ty? Z czego zrobicie forme? Rozwiñ troche charakterystyke wykorzystania tej ¿ywicy...

PS. depolimeryzacja pleksi to jeden z najg³upszych pomys³ów - temp samozaplonu par metakrylanu metylu jest niezmiernie blisko temp. depolimeryzacji...
Niech siê Twój kolega Chemik-amator cieszy, ¿e czego¶ nie wysadzi³ ;/
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl