WTA w Pekinie:fina³owa pora¿ka Agnieszki Radwañskiej

Pogranicza

Agnieszka Radwañska nie zdo³a³a siêgn±æ po trofeum mocno obsadzonego turnieju WTA w Pekinie (z pul± nagród 4,5 mln dol.). Pora¿ka nie przynosi Polce ¿adnej ujmy, bo na jej drodze stanê³a fantastycznie dysponowana Rosjanka Swiet³ana Kuzniecowa, która wygra³a 6:2, 6:4. Spotkanie trwa³o godzinê i dziewiêtna¶cie minut.
Radwañska nie gra³a w niedzielnym finale ¼le. To sklasyfikowana na 6. miejscu w rankingu Rosjanka, by³a nie do pokonania. Pi³ki jakie posy³a³a by³y niesamowicie mocne i sprawia³yby trudno¶ci wszystkim zawodniczkom. Wiêkszo¶æ punktów, które zdoby³a Radwañska wynika³y z prostych b³êdów Kuzniecowej, które jednak nie mia³y wp³ywu na ostateczny wynik.

By³a to szósta wygrana Kuzniecowej nad Radwañsk± w historii ich pojedynków. Polka by³a lepsza od Rosjanki trzykrotnie. Kuzniecowa przerwa³a tak¿e passê fina³owych zwyciêstw Radwañskiej. Do tej pory Polka wygra³a wszystkie fina³y (cztery), w których bra³a udzia³ w swojej karierze.

Po tym turnieju Radwañska awansuje na 10. miejsce w rankingu WTA.

- Przegrana ze Swiet³an± Kuzniecow± to nie jest dla mnie rozczarowanie - powiedzia³a po meczu Polka.

2009 - French Open (m±czka) Kuzniecowa - Radwañska 6:4, 1:6, 6:1
2009 - China Open (kort twardy) Kuzniecowa - Radwañska 6:2, 6:4.

onet.pl

niestety kiepsko jej sz³o..ale za to by³a 100x piêkniejsza od Ruskiej
Aga w¶ród 10 pierwszych rakiet ¶wiata! Brawo!
I tak jej dobrze posz³o
Aga w¶ród 10 pierwszych rakiet ¶wiata!

.......teraz bierze udzia³ w turnieju w austriackim Linzu........z bardzo realnymi szansami,na wystêp w turnieju mistrzów,na koniec sezonu..........