Wybór przedmiotów. 

Pogranicza

Witam, jestem na 2 sem. i teraz musimy wybraæ przedmioty fakultatywne, wiêc pytanie kierujê do starszych roczników: Jakie przedmioty warto wybraæ? Takie aby by³o ³atwiej czy te bardziej chemiczne? Co polecacie, co ciekawe? Pozdro



Takie aby by³o ³atwiej czy te bardziej chemiczne? Co polecacie, co ciekawe? Pozdro

To zdanie mnie rozwali³o! Zadaj sobie pytanie: chcesz siê czego¶ nauczyæ, czy mieæ wszystko w szerokim poszanowaniu? Studia to nie miejsce, ¿eby ¶lizgaæ siê z semestru na semestr, a odpowiednie miejsce, ¿eby siê czego¶ nauczyæ. Spróbuj znale¼æ przedmiot, który po³±czy teoriê z praktyk±...
Ale czemu sobie nie u³atwiæ? Je¶li mo¿na to chyba warto:)
to we¼ sobie same wyk³ady...tak by¶ mai³ 60 godzin i przestañ truæ ty³ek bo chyba pomyli³e¶/³a¶ miejsca

proszê siê powstrzymaæ od takich uwag!



Ale czemu sobie nie u³atwiæ? Je¶li mo¿na to chyba warto:)

To chyba domena Polaków... dlatego Polska wygl±da tak jak wygl±da...

Witam, jestem na 2 sem. i teraz musimy wybraæ przedmioty fakultatywne, wiêc pytanie kierujê do starszych roczników: Jakie przedmioty warto wybraæ? Takie aby by³o ³atwiej czy te bardziej chemiczne? Co polecacie, co ciekawe? Pozdro

Bez wzglêdu na to co tu s³yszysz wiêkszo¶æ studentów wybiera przedmioty fakultatywne z my¶l± aby zaliczyæ je bez wiêkszych problemów (przynajmniej na m³odszych rocznikach). Potem gdy ju¿ wiadomo gdzie siê bêdzie wykonywaæ pracê magistersk± wybór jest bardziej ¶wiadomy i podyktowany przydatno¶ci± tematyki podczas pisania pracy (lub dzia³añ w laboratorium).

Nie napisa³e¶ czy jeste¶ na ochronie czy na chemii (wiêc ciê¿ko co¶ powiedzieæ).

OCHRONA ¦RODOWISKA – przedmioty fakultatywne:
1) Ochrona wód podziemnych – prof. dr hab. Bohdan Kozerski - bardzo sympatyczny prowadz±cy, wiêc naprawdê warto siê zapisaæ tylko po to, aby go poznaæ.
2) Ekologia biochemiczna – sama nie wybra³am tego przedmiotu, wiêc ciê¿ko mi co¶ dok³adnego o nim powiedzieæ, ale moja kole¿anka z roku chodzi³a i jej siê ten przedmiot podoba³.
3) Chemia w praktyce – dr hab. Janusz Madaj, tego przedmiotu akurat nie mia³am, ale my¶lê, ¿e mo¿e byæ ciekawy. Co do prowadz±cego to mia³am z nim inny przedmiot i przy zaliczeniu nie robi³ problemów (pytania na egzaminie by³y z podstawowych, najwa¿niejszych wiadomo¶ci).
4)Funkcjonowanie ekosystemów morskich – dr Urszula Janas (W. OiG) - mia³am ten przedmiot jako obligatoryjny (wyk³ad + æwiczenia) i naprawdê polecam, na æwiczeniach mo¿na siê by³o dowiedzieæ ciekawych rzeczy , co do zaliczenia to z tego co pamiêtam by³y 2 referaty i 1 kolokwium (bez wiêkszych problemów da³o siê zaliczyæ), a i prowadz±ca sympatyczna.
CHEMIA – przedmioty fakultatywne
1) Chemia w praktyce - dr hab. Janusz Madaj, prof. UG (jak wy¿ej)
2) Preparatyka i analiza zwi±zków naturalnych - sama takiego przedmiotu nie mia³am, ale po tym co jest planowane my¶lê, ¿e mog± to byæ ciekawe zajêcia.
3) Wspó³czesne zastosowania chemii kwantowej - tego raczej nie polecam, chyba ¿e taka tematyka jest ci bliska,
4) W³a¶ciwo¶ci a struktura zwi±zków chemicznych - wiadomo¶ci z tego przedmiotu mog± ci siê przydaæ w przysz³o¶ci, je¶li bêdziesz wykonywa³a pracê magistersk± do¶wiadczaln± (w laboratorium).

CHEMIA – przedmioty fakultatywne
i jeszcze wyk³ady o wodzie

Preparatyka i analiza zwi±zków naturalnych - sama takiego przedmiotu nie mia³am, ale po tym co jest planowane my¶lê, ¿e mog± to byæ ciekawe zajêcia.

Mia³am ten przedmiot i mogê powiedzieæ, ¿e wspominam to laboratorium jako jedno z najciekawszych i najbardziej edukacyjnych jakie mia³am na licencjacie Polecam!
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl