2.kolejka Polskiej Ekstraklasy 2009/2010-podsumowanie!!!

Pogranicza

Poznaniacy potwierdzili, ¿e s± w znakomitej formie. Strzeliæ 5 goli na wyje¼dzie... Legia wygra³a dziêki fenomenalnej bramce Macieja Rybusa.

Na inauguracjê ligi rozgromili nie byle kogo, bo Poloniê Warszawa, a¿ 4:0. O lepszy start trudno. Zw³aszcza, gdy jest siê beniaminkiem. Apetyty by³y wiêc przed starciem z Lechem Poznañ olbrzymie. Na nich siê jednak skoñczy³o. „Kolejorz” sprowadzi³ na ziemiê Koronê Kielce, wygrywaj±c 5:0.

Beniaminek pierwszy nokautuj±cy cios zada³ sobie sam ju¿ w trzeciej minucie gry. Pi³kê w pole karne mocno wstrzeli³ Rengifo, ta odbi³a siê od Nawotczyñskiego i by³o 0:1.

Czy mo¿na rozpocz±æ mecz gorzej ni¿ od bramki samobójczej i to po kilkudziesiêciu sekundach? Raczej nie! Za chwilê trzecia dru¿yna poprzedniego sezonu ju¿ w³asnymi si³ami pokona³a Cierzniaka i tak naprawdê po dwudziestu minutach by³o po zabawie.

Asystê przy bramce Peszki zaliczy³ Seweryn Gancarczyk, dla którego mecz z Koron± by³ pierwszym w barwach Lecha. Je¶li dodamy do tego wszystkiego jeszcze s³upek, setkê zmarnowan± przez Peszkê i kilka innych dobrych sytuacji podopiecznych Jacka Zieliñskiego, mamy obraz jak bardzo bezbronna by³a Korona w pierwszych 45 minutach.

Po przerwie zmieni³o siê niewiele. Obraz ten sam – Korona próbowa³a i nawet mia³a swoje sytuacje, ale raz cudown± interwencj± popisa³ siê Kasprzik, raz fatalnie spud³owa³ wprowadzony po przerwie Litwin Paulius Paknys. Podopieczni Marka Motyki siê starali, a Lech wyszed³ z pierwsz± kontr± i… 0:3. Peszko jak profesor w polu karnym – Wilk nie móg³ tego nie trafiæ.

Po tym ciosem nie podnios³aby siê ¿adna dru¿yna. Korona tym bardziej. W „nagrodê” dosta³a jeszcze dwa gole od Roberta Lewandowskiego. Ostatni tydzieñ to dla kielczan istna droga z nieba do piek³a – od 4:0 z Poloni±, do 0:5 z Lechem. Jak bêdzie dalej?

KORONA KIELCE - LECH POZNAÑ 0:5 (0:2)
Bramki: Nawotczyñski (3-sam.), Peszko (20), Wilk (58), Lewandowski (85, 87).
¯ó³te kartki: Nawotczyñski, Edson, Paknys - Injac.
Sêdzia: Hubert Siejewicz (Bia³ystok). Widzów 15.500.
Korona: Cierzniak - Nawotczyñski (46. Paknys), Markiewicz, Hernani, Edson - Kie³b, Zganiacz, Edi, Sobolewski (74. Nowak) - Gajtkowski (62. Gawêcki), Bu¶kiewicz.
Lech: Kasprzik - Injac, Djurdjeviæ, Arboleda, Gancarczyk - Peszko (88. Miko³ajczak), Bandrowski, Stiliæ, Wilk (78. Kikut) - Lewandowski, Rengifo (71. Chrapek).

Pierwsza po³owa rozczarowa³a. Legia, po wysokiej wygranej
w pierwszej kolejce z Zag³êbiem Lubin, jecha³a do Gdyni jako faworyt. Nie by³o tego widaæ, a szarpi±cy siê w przodzie Miêciel nic nie móg³ zdzia³aæ.

Legia mia³a przewagê, do¶rodkowywa³a, atakowa³a, ale nic z tego nie wynika³o. Co zawali³a obrona Arki, chwyta³ Bledzewski.

Im d³u¿ej trwa³o to spotkanie, tym wychodzi³o z Legii zmêczenie. Wydawa³o siê, ¿e mierz±cy w mistrzostwo
legioni¶ci zdobêd± tylko jeden punkt. Nie pomog³o nawet wej¶cie Rogera. Arka nie mia³a pomys³u na ogranie Legii, ta za¶ mêczy³a siê okrutnie.

Przysz³a wreszcie 84 minuta. Maciej Rybus ustawi³ pi³kê na 25 metrze i trafi³ z rzutu wolnego w samo okienko bramki Bledzewskiego! Tego strza³u nie da³o siê obroniæ, bo Rybusowi wyszed³ strza³ ¿ycia.

ARKA GDYNIA - LEGIA WARSZAWA 0:1 (0:0)
Bramka: Rybus (84).
¯ó³te kartki: P³otka, Mrowiec - Iwañski, Rze¼niczak, Komorowski.
Sêdzia: Tomasz Mikulski (Lublin). Widzów 6.000.
Arka: Bledzewski – Siebert (46. Kowalski), P³otka, Szmatiuk, Bednarek – Karwan (66. Burkhardt), Budziñski, Mrowiec, £awa, Wachowicz – Abakus (87. Trytko)
Legia: Mucha – Rze¼niczak, Szala, Astiz, Komorowski – Radoviæ, Iwañski, Sza³achowski (66. Roger), Borysiuk, Rybus (90. Smoliñski) – Miêciel (68. Paluchowski)

W poprzednim sezonie ¦l±sk tylko z jedn± dru¿yn± przegra³ dwa razy - w³a¶nie z Poloni±. Dzisiaj siê chcia³ zem¶ciæ, ale to co narobi³o siê w ostatnich momentach meczu...

¦l±sk napêdzi³ stracha rywalom ju¿ w 25. min, kiedy pi³ka trafia w jednego z obroñców Polonii i uderzy³a w s³upek. Dla odmiany wszyscy siê zastanawiali, jak Tra³ka nie trafi³ kilka minut pó¼niej z metra do bramki ¦l±ska.

Polonia naciska³a, ale gol pad³ dla go¶ci. Najgro¼niejszy w zespole z Wroc³awia Marek Gancarczyk min±³ bramkarza i kopn±³ do pustej bramki.

Remis pad³ w kuriozalnych okoliczno¶ciach. £ukasiewicz tak poda³ do w³asnego bramkarza, ¿e pi³kê przej±³ Ivanovski i pokona³ Vazgeca.

Po przerwie mecz dalej toczy³ siê w szybkim
tempie, ka¿dy chcia³ wygraæ, choæ obie ekipy pope³nia³y proste b³êdy.

¦l±sk dwa razy w meczu domaga³ siê karnego, a¿ wreszcie uda³o siê: Zasada powali³ Gancarczyka, a bramkê z karnego zdoby³ Dudek.

Wszystko tak wygl±da³o do 91 min. Polonia zafundowa³a swoim kibicom horror z happy endem. ¦l±sk w nieprawdopodobnych okoliczno¶ciach przegra³! Najpierw Savras z bliska trafi³ pod porzeczkê, a za chwilê go¶ci dobi³ Go³êbiewski.

POLONIA WARSZAWA - ¦L¡SK WROC£AW 3:2 (0:1)
Bramki: Ivanovski (48), Sarvas (90), Go³êbiewski (90) - Gancarczyk (37), Dudek (78, karny).
¯ó³te kartki: Kozio³, Sarvas - Szewczuk, J. Gancarczyk, Celeban.
Sêdzia: Pawe³ Gil (Lublin). Wdziów 2.500.
Polonia: Przyrowski - Mynar, Dziewicki, Jod³owiec, Kozio³ - Mierzejewski (72. Kosmalski), Sargas, Tra³ka (46. Nikoliæ), Zasada, Lato - Iwanowski (75. Go³êbiewski).
¦l±sk: Vazgec - Wo³czek, Spahiæ, Celeban, Pawelec - M. Gancarczyk, Ulatowski, Dudek, £ukasiewicz, J. Gancarczyk (89. Biliñski) - Szewczuk.

2. kolejka Ekstraklasy

Pi±tek (7.08.)
Cracovia - Lechia Gdañsk 2:6 (1:3)
Zag³êbie Lubin - Wis³a Kraków 1:4 (0:2)

Sobota (8.08.)
Odra Wodzis³aw - Polonia Bytom 0:1(0:1)
GKS Be³chatów - Jagiellonia Bia³ystok 1:1 (0:1)

Zespó³, mecze, punkty, bramki.

mia³em byæ w Kielcach, ale by³em na drugiej stronie Polski w ogóle..
³adna pojechanka ze scyzorykami 0-5 to nie lada wyczyn
Kolejorz mamy Lidera!

s³abiutko Zag³ebie i Cracovia

Wybierasz siê do Wronek w niedzielê,na mecz z Poloni±???!!!

Zag³êbie mia³o pecha do kiepskiego sêdziego,który nie wie,co to spalony!!! A Cracovia w pi±tek beznadziejnie!!!

Wybierasz siê do Wronek w niedzielê,na mecz z Poloni±???!!! nie je¿d¿ê do Wronek na mecze..wyjazdy wolê Zag³êbie mia³o pecha bra³em wyjazdy jeden spalony ca³ego meczu nie wypaczy³

nie je¿d¿ê do Wronek na mecze..wyjazdy wolê

I tak jeszcze przynajmniej do listopada!!!

jeden spalony ca³ego meczu nie wypaczy³

Ale móg³ przez to "daæ w ³eb" ca³y plan taktyczny.......i jak dla mnie,to powinno byæ 2:2
I tak jeszcze przynajmniej do listopada!!! w wariancie optymistycznym przekrêty w chuy tam id± i jak dla mnie,to powinno byæ 2:2 nie ogl±da³em meczu wiêc nie wiem
w wariancie optymistycznym przekrêty w chuy tam id±

Nio,ale do koñca roku musz± zrobiæ......z drugiej strony prawie ca³± rundê we Wronkach......

nie ogl±da³em meczu wiêc nie wiem

Polecam w niedzielê na TVP2,o 22.00,magazyn "Szybka Pi³ka"!!!

Polecam w niedzielê na TVP2,o 22.00,magazyn "Szybka Pi³ka"!!! co mi po szybkiej jak nie oddaje klimatu meczu
co mi po szybkiej jak nie oddaje klimatu meczu

A sk±d wiesz???!!! Tak i tak jednak polecam!!!
sk±d wiem? jestem fanatykiem a nie kanapowcem przed TV..
jestem fanatykiem a nie kanapowcem przed TV..

Ja te¿ staram siê nie siedzieæ wy³±cznie przed kanap±.........ale oprócz tego,¿e jestem fanatykiem,jestem równie¿ analitykiem i lubiê czasami trochê poanalizowaæ.......a,¿e nie jestem w stanie obejrzeæ wszystkich spotkañ na ¿ywo,to czym¶ siê muszê pos³u¿yæ........bior±c pod uwagê weekendowe kolejki interesuje mnie tylko KOLEJORZ,a resztê mogê przy okazji obejrzeæ w telewizji!!!