3.kolejka Polskiej Ekstraklasy 2009/2010-podsumowanie

Pogranicza

Kto by pomy¶la³, ¿e po dwóch piêknych zwyciêstwach
na starcie Ekstraklasy, pi³karzom z Poznania i Gdañska przyjdzie prze³kn±æ gorycz pora¿ki.

Pi³karze Lecha Poznañ po raz pierwszy w tym sezonie zagrali w roli gospodarza - na stadionie
we Wronkach (obiekt na Bu³garskiej jest modernizowany). Wygl±da jednak na to, ¿e zastêpczy stadion "Kolejorzowi nie s³u¿y". Przegra³ na nim w Lidze Europejskiej z Fredrikstad 1:2 (na szczê¶cie bez konsekwencji), przegra³ i dzi¶.

Zaczê³o siê jednak dla Lecha dobrze. W 26. minucie pod poprzeczkê silnie uderzy³ Peruwiañczyk, Hernan Rengifo i bramkarz „Czarnych Koszul” by³ bez szans.

Ku zaskoczeniu wszystkich, do g³osu doszli wtedy pi³karze Jacka Grembockiego. Najpierw - przypadkowo, bo przypadkowo - strza³ z niczego na gola zamieni³ Marcelo Fazzio Sarvas. To by³a 38. minuta.

Potem, trzy minuty po rozpoczêciu drugiej czê¶ci gry
, pi³kê do siatki wpakowa³ Tomasz Jod³owiec. Kapitalnie do¶rodkowanie na krótki s³upek i 2:1 dla Polonii.

Lecha staæ by³o jeszcze na wyrównanie w 54. minucie. A kiedy wszystkim wydawa³o siê, ¿e pi³karze Jacka Zieliñskiego pójd± za ciosem i zaaplikuj± go¶ciom kolejne bramki, sta³o siê co¶ niesamowitego! Piêæ minut przed koñcem Nikoliæ uciek³ Arboledzie, po czym pokona³ golkipera „Kolejorza”!

Na koniec nó¿ w plecy wbi³ im jeszcze Filip Ivanovski i niespodzianka sta³a siê faktem! Czy¿by Jacek Grembocki mia³ zachowaæ pracê w ekipie „Czarnych Koszul”?

LECH POZNAÑ - POLONIA WARSZAWA 2:4 (1:1)
Bramki: Rengifo (26), Peszko (54) - Sarvas (38), Jod³owiec (48), Nikoliæ (85), Ivanovski (90+2).
¯ó³te kartki: Injac, Kikut - Lato.
Czerwona kartka: Peszko (71. dwie ¿ó³te kartki)
Sêdzia: Kenji Ogiya (Japonia). Widzów: 5000.
LECH: Kasprzik - Kikut (86. Bosacki), Arboleda, Djurdeviæ (88. Miko³ajczak), Gancarczyk - Peszko, Bandrowski, Stiliæ, Injac (53. Chrapek), Wilk - Rengifo.
POLONIA: Przyrowski - Mynar, Jod³owiec, Dziewicki, Soko³owski (29. Zasada) - Sarvas, Tra³ka (64. Nikoliæ), Kozio³, Lato - Ivanovski, Go³êbiewski (46. Mierzejewski).

Gdañszczanie, podbudowani bardzo wysokim zwyciêstwem z Cracovi± na wyje¼dzie 6:2, podejmowali Odrê Wodzis³aw. Kibice bia³o-zielonych spodziewali siê bramek i ³atwego zwyciêstwa ich ulubieñców. Przeliczyli siê…

Dru¿yna Tomasza Kafarskiego nastawi³a siê na frontalne ataki od pierwszych minut. Przyjezdni tylko czekali, czekali… a¿ w koñcu nadarzy³a siê okazja! W 16. minucie meczu Marcin Wodecki z Odry zgra³ pi³kê w pole karne rywala. Ta po drodze odbi³a siê od obroñców Lechii i "powêdrowa³a" prosto pod nogi Malinowskiego, który hukn±³ jak z armaty. Tylko cud uratowa³ gospodarzy.

Z minuty na minutê gdañszczanie coraz d³u¿ej utrzymywali siê przy pi³ce, ale nic z tego nie wynika³o. Tylko jeden z pi³karzy bia³o-zielonych zas³ugiwa³ na wyró¿nienie. To Krzysztof B±k - za odwagê w prezentowaniu nowego uczesania. Jego fryzjer najwyra¼niej mia³ z³y dzieñ…

W 55. minucie meczu po raz drugi w tym spotkaniu gro¼nie zaatakowali go¶cie. ¦wietn± g³ówk± popisa³ siê Piotr Piechniak, ale futbolówkê pewnie zmierzaj±c± do bramki z linii wybi³ Mysona. Kibice Lechii Gdañsk z pewno¶ci± nie takiej gry od swoich ulubieñców siê oczekiwali.

Jak siê pó¼niej okaza³o to by³ dopiero pocz±tek koszmaru sympatyków zespo³u z Traugutta. Ostatnie minuty wstrz±snê³y Gdañskiem! Najpierw bramka Daniela Bueno w 81. minucie, a potem
gol Radzineviciusa w pi±tej minucie doliczonego czasu gry pogr±¿y³y gospodarzy.

LECHIA GDAÑSK - ODRA WODZIS£AW 0:2 (0:0)
Bramki: Bueno (81), Radzinevicius (90+5).
Sêdzia: Hubert Siejewicz (Bia³ystok). Widzów: 11000.
¯ó³te kartki: Wi¶niewski, Cvirik, Lukjanovs, Bajiæ - K³os.
Czerwona kartka: Kuranty (89. dwie ¿ó³te kartki).
LECHIA: M.B±k - K. B±k, Cvirik, Wo³±kiewicz, Mysona (87. Kowalczyk) - Kaczmarek, Surma, Pi±tek (58. Buza³a), Nowak (72. Bajiæ), Wi¶niewski - Lukjanovs.
ODRA: Stachowiak - K³os,Kowalczyk, Dymkowski, Kuranty - Piechniak, Malinowski, Kokoszka, Wodecki (75. Chwalibogowski) - Bueno (89. Radzinevicius), Wo¶ (79. Kwiek).

Wis³a Kraków - GKS Be³chatów 3:0 (2:0)
Piast Gliwice - Zag³êbie Lubin 4:1 (2:1)
Jagiellonia Bia³ystok - Korona Kielce 2:0 (1:0)

* Jagiellonia zaczê³a sezon z minus 10 punktami
Kolejno: miejsce, zespó³, mecze, punkty, bramki.

£adna wtopa Kolejorza
Widaæ jak bardzo Peszko dru¿ynie potrzebny..
Jagiellonia tak szybko punkty odrabia, ¿e gdyby nie ujemne by³aby w pierwszej 5tce

By³em na tym meczu i naprawdê jestem pod du¿ym wra¿eniem gry Kolejorza,wielki szacunek jednak za to,¿e pomimo gry w dziesi±tkê strali siê wygraæ,jednak kontry Polonii by³y zabójcze.......i tym razem równie¿ co¶ do sêdziowania.........panom Japoñczykom w Polsce za sêdziowanie dziêkujemy!!!

W tamtym sezonie Peszkin jako¶ nie móg³ siê wstrzeliæ w te ligowe bramki,ale rok jednak mu wystarczy³.....i strzela teraz jak,na zawo³anie,jak tak dalej pójdzie,to bêdzie w tym roku królem strzelców,tylko niech bardziej uwa¿a na kartki..........powinien zostaæ etatowym wykonawc± rzutów wolnych do 35m od bramki przeciwnika!!!

A nawet mo¿e liczy³aby siê w walce o mistrzostwo!!!

W Gdynii by³ to ostatni mecz Chojnackiego,a Orest Lenczyk ¶wietnie zastopowa³ Janka Urbana!!!