Barcelona zwyciêzc± Ligi Mistrzów 2008/2009!!!:)

Pogranicza

Pi³karze Barcelony pokonali Manchester United 2:0 w finale pi³karskiej Ligi Mistrzów, który odby³ siê na stadionie Olimpijskim w Rzymie. Podopieczni Guardioli wcze¶niej zdobyli mistrzostwo i puchar Hiszpanii.

Pocz±tek nale¿a³ do Manchesteru United. Podopieczni Alexa Fergusona w pierwszych o¶miu minutach oddali piêæ strza³ów. Hiszpanie w tym czasie ani razu nie zagrozili bramce Czerwonych Diab³ów.

Nadesz³a jednak dziesi±ta minuta. Samuel Eto’o otrzyma³ podanie od Leo Messiego, min±³ Vidicia i celnym strza³em w krótki róg pokona³ van der Sara.

W 19. minucie potê¿nym strza³em popisa³ siê Messi. Pi³ka o centymetry minê³a poprzeczkê bramki MU.

Minutê pó¼niej bliski szczê¶cia by³ Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzeli³ mocno po ziemi, jednak pi³ka przelecia³a obok bramki bronionej przez Valdesa.

Chwilê przed zakoñczeniem pierwszej po³owy Barcelona mia³a dwie okazje, by zdobyæ drug± bramkê w meczu. W obu przypadkach zabrak³o jednak dok³adno¶ci przy rozegraniu pi³ki.

W 48 minucie powinno byæ 2:0 dla Hiszpanów. Thierry Henry w polu karnym min±³ Rio Ferdinanda i odda³ strza³ na bramkê MU. Skuteczn± interwencj± popisa³ siê jednak Edwin van der Sar.

Dwie minuty pó¼niej kolejn± akcje mieli Kataloñczycy. Henry stara³ siê prostopadle podaæ do Messiego, jednak pi³ka by³a zbyt mocno uderzona i filigranowy Argentyñczyk nie zdo³a³ jej przej±æ.

W 52 minucie bardzo gro¼nie uderza³ z rzutu wolnego Xavi. Futbolówka po jego strzale odbi³a siê od s³upka.

W kolejnych minutach Manchester United stara³ siê przej±æ inicjatywê w meczu, jednak nie prze³o¿y³o siê to na ilo¶æ podbramkowych okazji.

W 70 minucie Messi podwy¿szy³ wynik na 2:0. Po asy¶cie Xaviego, Argentyñczyk skierowa³ pi³kê do bramki strza³em g³ow±.

Dwie minuty pó¼niej Cristiano Ronaldo z bliskiej odleg³o¶ci stara³ siê pokonaæ Valdesa, jednak bramkarz Barcy nie da³ siê pokonaæ.

W 80. minucie na bramkê van der Sara potê¿nie uderzy³ Iniesta. Holender jednak obroni³ to uderzanie.

Piêæ minut pó¼niej Carles Puyol znalaz³ siê w stuprocentowej sytuacji. Golkiper Manchesteru United ponownie pokaza³, ¿e mimo 39 lat nale¿y do grona najlepszych na ¶wiecie w swoim fachu.

Do koñca spotkania ¿adnej z dru¿yn nie uda³o siê zdobyæ gola. Hiszpanie tym meczem udowodnili, ¿e mimo os³abienia s± najlepiej graj±c± dru¿yn± w tym sezonie.

Barcelona - Manchester United 2:0 (1:0)

FC Barcelona: Víctor Valdes, Gerard Pique, Carles Puyol, Xavi Hernandez, Andres Iniesta, Samuel Eto'o, Lionel Messi, Thierry Henry, Sylvinho, Yaya Toure, Sergio Busquets.

Manchester United: Edwin van der Sar, Patrice Evra, Rio Ferdinand, Cristiano Ronaldo, Anderson, Wayne Rooney, Ryan Giggs, Ji-Sung Park, Nemanja Vidiæ, Michael Carrick, John O'Shea.

ziew..jak jaka¶ PL dru¿yna zacznie siê tam wykazywaæ to dopiero siê zainteresujê LM..
jak jaka¶ PL dru¿yna zacznie siê tam wykazywaæ to dopiero siê zainteresujê LM..

Teraz ma byæ jaka¶ nowoczesna forma eliminacji wed³ug Platiniego!!!

Nie chce Cie obrazac ale takich kibiców nie szanuje wcale. Albo sie kibicuje komus albo nie a nie sezonowi kibice , tak samo bylo z lechem, zaczal grac w rundach pucharu uefa to nagle grono widzów - fanów a pozniej nic . Mówie NIE

tak samo bylo z lechem, zaczal grac w rundach pucharu uefa to nagle grono widzów - fanów a pozniej nic .

O co ci chodzi,£ukasz,bo nie rozumiem???!!! Lech zawsze mia³,ma i bêdzie mia³ swoje grono fanów!!! Czy gdzie¶ jest napisane,¿eby kibice odwrócili siê od Lecha po wyeliminowaniu przez Udinese w Pucharze Uefa???!!! Wyt³umacz mi to!!!

Nie wiem,czy s³ysza³e¶ o czym¶ takim,jak jednoczenie kibiców...........jedna dru¿yna(polska)bierze udzia³ w eliminacjach do Pucharu Uefa czy Ligi Mistrzów,a polscy kibice,tym razem nie patrz± na dru¿ynê,tylko,¿e to jest polski zespó³ i wspólnie dopinguj±,wed³ug mnie tak siê przejawia patriotyzm polskiego kibica!!!