Ludovic Obraniak oficjalnie w reprezentacji Polski!!!

Pogranicza

Pi³karska reprezentacja Polski pokona³a w meczu sparingowym Grecjê 2:0. Spotkanie odby³o siê na stadionie w Bydgoszczy. Obra gole zdoby³ debiutuj±cy w naszej kadrze Ludovic Obraniak.

Pierwsza bramka pad³a w 47 minucie spotkania. Wzbudzi³a ona sporo kontrowersji, gdy¿ na pocz±tku wydawa³o siê, ¿e strzelcem gola jest Marcin Wasilewski. Po dok³adnych powtórkach okaza³o siê, ¿e gol zaliczony zosta³ Obraniakowi. Debiutuj±cy w naszej kadrze pi³karz zmieni³ kierunek lotu futbolówki i to jemu zosta³o zaliczone trafienie.

Przy drugiej bramce nie by³o ju¿ w±tpliwo¶ci. Po bardzo ³adnej akcji zespo³owej, futbolówkê do siatki skierowa³ "Ludo". Dla Francuza z polskimi korzeniami do wymarzony debiut w zespole Leo Beenhakkera.

Wa¿ne do odnotowania jest to, ze w naszej bramce bardzo pewnie zachowywa³ siê Artur Boruc, który pod koniec zesz³ego sezonu nie by³ w formie. Jego dzisiejszy wystêp pokaza³, ¿e wróci³ do wysokiej dyspozycji i na pewno bêdzie bardzo po¿yteczn± postaci± w zbli¿aj±cych siê eliminacjach do M¦.

W ci±gu 45 minut gry Obraniak potwierdzi³, ¿e mo¿e byæ du¿ym wzmocnieniem kadry Beenhakkera. Jego trafienie wzbudzi³o entuzjazm kibiców z Pobiedzisk - miejscowo¶ci sk±d pochodzi jego rodzina. Ich flaga wisia³a na stadionie wraz z transparentami z innych miast - Lublina, Szczytna, Grodziska Wlkp., Wa³brzycha czy ¯ywca.

W pierwszej po³owie bia³o-czerwoni nie byli tak skuteczni. Choæ posiadali inicjatywê, to mieli jednak problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. Z drugiej strony boiska Artura Boruca próbowa³ pokonaæ Dimitrios Salpingidis, ale tym razem bramkarzowi Celtiku Glasgow nie przytrafia³y siê b³êdy. Sprzyja³a mu te¿ pi³karska fortuna, m.in. tu¿ przed przerw±, kiedy po uderzeniu g³ow± Angelosa Charisteasa odprowadzi³ pi³kê wzrokiem, a ta minimalnie minê³a s³upek.

W drugiej po³owie Grecy równie¿ stworzyli kilka sytuacji pod bramk± Boruca, a ten wspnia³ym refleksem popisa³ siê szczególnie w 73. minucie, kiedy obroni³ strza³ g³ow± Theofanisa Gekasa.

Na pocz±tku spotkania dosz³o do nieprzyjemnego incydentu. Sk³óceni z dzia³aczami sympatycy drugoligowego Zawiszy Bydgoszcz wywiesili transparent skierowany przeciwko prezesowie klubu Micha³owi Gliñskiemu. Gdy s³u¿by porz±dkowe próbowa³y go usun±æ, fani przeskoczyli p³ot i ruszyli w stronê ochroniarzy. Po chwili na trybunie pojawi³ siê oddzia³ policji, który uspokoi³ sytuacjê. Ca³e zdarzenie mia³o miejsce kilka metrów od ³awki rezerwowych reprezentacji Polski.

Wynik i gra polskiej reprezentacji stanowi³y w sierpniowy wieczór powiew optymizmum przed wrze¶niowymi meczami w eliminacjach M¦. Z Obraniakiem w takiej dyspozycji, jak w ¶rodê ³atwiej uwierzyæ, ¿e awans na mundial jest mo¿liwy.

Polska - Grecja 2:0 (0:0)

Bramki: Ludovic Obraniak (47), Ludovic Obraniak (79)
Sêdzia: Kenji Ogiya (Japonia)
Widzów: ok. 19 000
¯ó³te kartki: Konstantinos Katsouranis, Sokratis Papastathopoulos (Grecja).

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Micha³ ¯ew³akow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub B³aszczykowski (83-Marek Saganowski), Rafa³ Murawski (75-Tomasz Jod³owiec), Mariusz Lewandowski, Euzebiusz Smolarek (46-Ludovic Obraniak) - Roger Guerreiro (75-Wojciech £obodziñski) - Robert Lewandowski (55-Pawe³ Bro¿ek)

Grecja: Konstantinos Chalkias - Loukas Vyntra, Sokratis Papastathopoulos (53-Avraam Papadopoulos), Evangelos Moras (46-Sotirios Kyrgiakos), Nikolaos Spyropoulos - Georgios Karagounis (63-Christos Patsatzoglou), Konstantinos Katsouranis, Alexandros Tziolis (80-Nikolaos Liberopoulos) - Dimitrios Salpingidis (46-Theofanis Gekas), Georgios Samaras, Angelos Charisteas (46-Ioannis Amanatidis)

wp.pl

Co¶ podobnego a¿ siê wierzyæ nie chce
Piekny debiut.
Teraz francuzi pomy¶l±, ¿e bez niego by¶my nie wygrali....
nie, teraz Polacy my¶l±, ¿e bez niego by¶my nie wygrali, a pierwsz± bramkê zdecydowanie Wasilewski strzeli³..Obraniak tylko dotkn±³ pi³ki..
Komentator w pewnym momencie to skwitoa³ - Ludwik Obraniak bo ju¿ Polak

Te¿ by³em godny podziwu!!!

Gazety polskie i francuskie ca³y dzieñ o tym pisa³y i to na pierwszych stronach!!!

a pierwsz± bramkê zdecydowanie Wasilewski strzeli³..Obraniak tylko dotkn±³ pi³ki..

Zmieni³ jej kierunek,wiêc prawid³owo zdobyta bramka przez........Obraniaka!!!