POPRAWA Z FILOZOFI NAUKI - I ROK!! 

Pogranicza

Ludzie gdzie jest ta poprawa???I na pewno o 10 w poniedzia³ek???? Prosze o jak najszybsza odpowiedz. Pozdrowiienia i mi³ego kucia....


Poniedzia³ek, 29 stycznia,
10.00-11.00
14 BO¦ (tam, gdzie zawsze jest 'Fn')
Dzieki... Juz siê nie moge doczekac;)
Jak my (prawie) wszysycy

Ciekawe jakie tym razem bêd± wyniki...


pewnie standardowo ehh
A co jezeli znowu sie nie zaliczy????
jak siê znowu nie zaliczy to znaczy ¿e siê nie umia³o po raz drugi.... to nie jest ciê¿ki przedmiot... powiem to brzydko... filozofie wystarczy WYKUÆ NA BLACHE... ani siê tego nie we¼mie na zrozumienie, ani na analogie do innych przedmiotów...trzeba to tylko wykuæ..
Zuwa¿y³em, ¿e Sylwia.L ma nad wyraz krytyczny stosunek do ka¿dego Studenta wypowiadaj±cego siê w sprawie nauki. Jak co¶ komu¶ nie idzie to od razu kontratak. Widaæ, ¿e jeste¶ osob± nadzwyczaj inteligentn± i nie potrzebujesz pomocy w ¿adnej kwestii naukowej, ale nie wszyscy s± tacy. Daj spokojnie ka¿demu siê wypowiedzieæ i zapytaæ o nurtuj±ce problemy. Od tego jest forum.

PS. Jakie szczê¶cie, ¿e nie podsumowa³a¶ mojego postu dot. ch. organicznej. uff...
ka¿dy ma swoje zdanie i krytykowaæ te¿ mo¿na.... niech taki balans na forum te¿ bêdzie, kopanie w cztery litery te¿ czasem pomaga;) (chocia¿ u mnie i to nie pomaga)
filozofia to moze nie ciezki przedmiot ale ciezki do zaliczenia ... i chyba nie tylko pierwszy rok to moze powiedziec..
co jak co ale do filozofii nie da siê normalnie podej¶æ i chyba ka¿dy to wie,kto j± przechodzi³.Wcale nie wystarczy siê jej wykuæ na blachê,oj Sylwio chyba nie prze¿ywa³a¶ tego...Kryteria oceny s± nader dziwne i niejednoznaczne. To jedyny egzamin,którego nie da siê wyczuæ i jednocze¶nie "wyuczyæ". I nie mów mi tylko,¿e nauczy³a¶ siê tego tak dok³adnie.Wiele zale¿y tylko od tego,czy trafi³a¶ w wymagan± odp prowadz±cego,która po zrozumieniu pytania (za³ó¿my) musi do¶c dok³adnie odpowiadaæ jego wizji. Od wieków jest tak samo i jak narazie widaæ,¿e nic nie ma zamiaru siê zmieniæ.Czemu zawsze sie kto¶ taki znajdzie na danym wydziale? i to jeszcze nie jest przedmiot chemiczny

To ja juz lepiej nie bede o nic pytaæ tylko wykuje... Co i tak jest malo mozliwe.

To ja juz lepiej nie bede o nic pytaæ tylko wykuje... Co i tak jest malo mozliwe.

lepiej, pytaj, bo kto pyta nie b³±dzi!
Ale w koñcu wszyscy zaliczaj±...?

Czy przez 'Fn' chodzi po ¶wiecie mniej chemików
Tak wszyscy wkoñcu zaliczaj±, nawet po zaplaceniu 450 z³otych za warunek.
Mo¿e bym i nawet jako¶ uskroba³a te 450 z³, gdybym mia³a prawo do waruku... ;\

Nic, tylko papiery zabieraæ...
temat filozofii byl juz wiele razy poruszany na tym forum (sredno raz do roku jak sie konczy semestr zimowy) i rady sa zawsze te same. ja przechodzilam przez ten egzamin dwa razy. za pierwszym razem probowalam podejsc do tego jak do przedmiotu humanistycznego (jakim w koncu jest ta nauka) i sie okazalo ze dostalam 8 punktow na 50 - na nic sie zdala moja znajomosc tematu i d³ugie elokwentne odpowiedzi (zachowujac wszystkie formy ³adnego pisania prac - powtórka z jezyka polskiego z liceum). na drugi termin wyku³am na blache wyklady.... i powiem wam ze sie udalo. odpowiedz im blizsza byla slowom profesora z wykladów tym wiecej punktów bylo za pytanie. dlatego naprawde rada zeby siê tego wykuc jest bardzo trafiona. no i przez to sie nie wylatuje ze studiow.... kazdy w koncu zaliczy filozofie. i jak sie nie myle to chyba juz jakis czas nie bylo z tego p³atnych warunków tylko ewentualnie dodatkowy termin za pozwoleniem dziekana.
My warunku raczej nie bêdziemy mieli:) W koñcu pierwszy rok...No i nie egzamin.
no to tym bardziej nie ma sie co martwic. jak bedziecie mieli zaliczona chemie i matematyke to nikt was nie wywali przez filozofie.... przeciez jak to by bylo najwazniejsze to wydzial nie nazywal by sie Wydzia³ Chemii tylko np. Wydzia³ Filozofii Przyyrody i Nauk Chemicznych (jaka ³adna nazwa swoja drog±)
Podobno kiedys konczac wydzialy chemii badz fizyki badz matematyki otrzymywalo sie tytul filozofa nauk przyrodniczych
o tym to ja nie slyszalam....
a nam to mówiono na przedmiocie filozofia przyrody
im wiecej czytam o filozofii przyrody tym bardziej sie ciesze ze nie musze tego zaliczac.... dobrze ze bede mial to zaliczone:) (co prawda filozofia jak mialem na jednym kierunku byla przyjemna jezeli chodzi o wyklady... o tyle zaliczenie juz troszke mniej podchodzilo ale na pewno nie bylo takiej meczarni jak slysze ze jest tutaj ).. no i na dodatek mialem filozofii godzin 60... w jednym semestrze.. wiec wyobrazcie sobie wyklad 4 godzinny ;P... W PONIEDZIALEK... !!
ale i tak fajnie bylo
a ja w ogóle nie mia³am filozofii... No nie licz±c przedmiotów przy których trzeba siê nafilozofowaæ przy egzaminach

Podobno kiedys konczac wydzialy chemii badz fizyki badz matematyki otrzymywalo sie tytul filozofa nauk przyrodniczych

Witam,

To jeszcze sie zachowalo, co prawda przy doktoracie ale jednak. Kandydaci na doktora nauk przyrodniczych w polsce zdaja egzamin z filozofii, a angielski skrot PhD (odpowiednik naszego Dr) w dziedzinach przyrodniczych tlumaczy sie Philosophy Doctor.

Pozdrowienia,

STO
a zawsze sie zastanawialam co znaczy to PhD... jak dobrze, ze ktos to w koncu wyjasnil... a czy jak teraz sie idzie na studia doktorancke a ma sie juz filozofie zaliczona to trzeba z niej drugi raz zdawac egzamin???
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • adminik.xlx.pl