Puchar Ekstraklasy 2008/2009 dla ¦l±ska Wroc³aw!!!

Pogranicza

¦l±sk Wroc³aw pokona³ Odrê Wodzis³aw 1:0 w fina³owym meczu Pucharu Ekstraklasy. Gola na wagê zwyciêstwa zdoby³ kapitalnym strza³em z dystansu Krzysztof Ulatowski.

Od pocz±tku spotkania przewagê mia³a Odra, jednak nie potrafi³a stworzyæ sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola, a z czasem coraz czê¶ciej do g³osu zaczêli dochodziæ go¶cie.

W 31. minucie meczu na uderzenie z dystansu zdecydowa³ siê kapitan ¦l±ska, Krzysztof Ulatowski. Przymierzy³ idealnie i pi³ka ugrzêz³a w siatce obok rozpaczliwie interweniuj±cego Stachowiaka! Cztery minuty pó¼niej mog³o byæ 2:0. Sotrioviæ pos³a³ potê¿n± "bombê" z rzutu wolnego a Stachowiak sparowa³ pi³kê na poprzeczkê.

W drugiej po³owie Odra rzuci³a siê do ataku, ale to go¶cie mogli podwy¿szyæ wynik. W 67. minucie Sotiroviæ uderzy³ z okolicy piêtnastego metra, a po rykoszecie od pi³karza Odry futbolówka po raz kolejny odbi³a siê od poprzeczki. Dziesiêæ minut pó¼niej okazjê mieli gospodarze. Na szóstym metrze pi³kê na klatkê piersiow± przyj±³ Bagnicki, po czym hukn±³ potê¿nie. Pi³ka po poprzeczce wylecia³a na aut bramkowy.

Do koñca spotkania wynik nie uleg³ ju¿ zmianie i po ostatnim gwizdku sêdziego to pi³krze ¦l±ska Wroc³aw unie¶li rêce do góry w ge¶cie triumfu. Oprócz pucharu dru¿yna z Wroc³awia zaikasowa³a nagrodê w wysoko¶ci 600 tys. z³otych, co oznacza, ¿e w tej edycji Pucharu Ekstraklasy zgarnêli ³±cznie okr±g³y milion.

Powiedzieli po meczu:

trener ¦l±ska Ryszard Tarasiewicz:
- Organizatorom gratulujê wspania³ej oprawy meczu, kibicom atmosfery jak± stworzyli, a moim ch³opcom zdobycia pucharu. Jestem zadowolony ze zwyciêstwa, bo podeszli¶my do tych rozgrywek bardzo powa¿nie i szkoda by³oby po awansie do fina³u nie zdobyæ trofeum.

trener Odry Ryszard Wieczorek:
- My te¿ mieli¶my apetyt na puchar zw³aszcza, ¿e w pó³finale w dobrym stylu pokonali¶my GKS Be³chatów. Zabrak³o dzi¶ w naszej grze jako¶ci, dok³adnych podañ, nasze akcje by³y zbyt ³atwe do rozszyfrowania. Ale widowisko by³o godne meczu o du¿± stawkê.

Odra Wodzis³aw - ¦l±sk Wroc³aw 0:1 (0:1)
Bramka: Krzysztof Ulatowski (31).

¯ó³te kartki: Jacek Kowalczyk - Mariusz Pawelec, Krzysztof Ulatowski
Sêdzia: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów 7000.

Odra Wodzis³aw: Adam Stachowiak - £ukasz Pielorz, Jacek Kowalczyk, Marcin Dymkowski, S³awomir Szary - Jan Wo¶ (65-Deivydas Matulevicius), Jacek Kuranty, Marcin Malinowski (46-Piotr Gierczak), Jan Gruber (59-Marcin Wodecki), Maciej Ma³kowski - Tomasz Moskal (76-Piotr Bagnicki)

¦l±sk Wroc³aw: Wojciech Kaczmarek - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Krzysztof Wo³czek - Marek Gancarczyk (60-Janusz Gancarczyk), Antoni £ukasiewicz, Sebastian Dudek, Krzysztof Ulatowski, Tomasz Szewczuk (85-Remigiusz Sobociñski) - Vuk Sotiroviæ (90-Wojciech Górski).

Bramkarz ¦l±ska Wroc³aw Jacek B. i napastnik Odry Wodzis³aw Tomasz M. zostali zatrzymani przez policjê po meczu fina³owym Pucharu Ekstraklasy! Najprawdopodoniej akcja jest zwi±zana z udzia³em zawodników w procederze korupcyjnym.

Funkcjonariusze czekali na pi³karzy pod szatniami. Golkiper ¦l±ska w meczu nie wyst±pi³, pi³karz z Wodzis³awia gra³ pe³ne 90 minut.

Zatrzymanie obu pi³karzy jest najprawdopodobniej (to informacja nieoficjalna) zwi±zane z ich gr± kilka lat temu w Górniku Polkowice.

ha ha..
ten PE powinni ju¿ dawno zlikwidowaæ..
wbijam w niego :]

Dok³adnie!!! Nied³ugo jeszcze pewno wymy¶l± Puchar Ligi Polskiej!!! Dla mnie Puchar Polski w zupe³no¶ci wystarczy!!!