"Srebrny m³ot" Szymona Zió³kowskiego

Pogranicza

Szymon Zió³kowski (AZS Poznañ) zaj±³ 2. miejsce w finale konkursu rzutu m³otem 12. lekkoatletycznych mistrzostw ¶wiata w Berlinie.

Mistrz olimpijski z Sydney (2000) w swojej najlepszej próbie uzyska³ 79.30, co jest jego najlepszym wynikiem w tym sezonie.

Mistrzem ¶wiata zosta³ S³oweniec Primoz Kozmus, który jako jedyny przekroczy³ barierê 80 m. Mistrz olimpijski z Pekinu rzuci³ m³ot na odleg³o¶æ 80.84. Br±zowy medal wywalczy³ Rosjanin Aleksiej Zagornyj (78.09).

Zió³kowski potwierdzi³ dobre przygotowanie do najwa¿niejszej imprezy w tym sezonie. Polak rzuca³ daleko i niezwykle regularnie - 77.44, 77.85, 77.66, 78.09 i w najlepszej próbie 79.30. Ten ostatni wynik sprawi³, ¿e Zió³kowski móg³ cieszyæ siê z tytu³u wicemistrza ¶wiata.

33-letni zawodnik po raz trzeci stan±³ na podium mistrzostw ¶wiata. W 2001 w Edmonton nasz m³ociarz zdoby³ z³oty medal. Cztery lata pó¼niej w Helsinkach wywalczy³ br±z. W Berlinie do swojej kolekcji dorzuci³ srebrny medal.

Trwa wspania³a seria polskich lekkoatletów. Trzeci dzieñ mistrzostw w Berlinie i nasi reprezentanci zdobyli piêæ medali. W sobotê srebro wywalczy³ Tomasz Majewski w pchniêciu kul±. W niedzielê niespodziewanie na najni¿szym stopniu podium stanê³a Kamila Chudzik w siedmioboju. Podczas poniedzia³kowych zmagañ fantastycznie spisa³y siê nasze tyczkarki. Anna Rogowska zosta³a mistrzyni± ¶wiata, a wicemistrzyni± Monika Pyrek. Srebro zdoby³ tak¿e Szymon Zió³kowski.